image
28 Жовтня 2020 | 08:00

28 жовтня. Цей день в історії: День визволення України від фашистських загарбників

Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року. День визволення України від нацистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. В ході Німецько-радянської війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. У ході вигнання нацистських окупантів з України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 – жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій. Завершилося вигнання нацистських окупантів з України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з’єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

301-й день року (302-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 64 дні.

Всесвітній день дзюдо. (2010)

Міжнародний день анімації. (2002)

ень любителів плюшевих тварин.

Міжнародний день креольської мови та культури.

День визволення України від фашистських загарбників.

День бабусь та дідусів. (2018)

Події

1913 — відкрито трамвайний рух у Вінниці.

1920 — країни Антанти підписали з Королівством Румунія «Бессарабський протокол», який віддавав Бессарабію Румунії.

1938 — 17 тисяч польських євреїв заарештовано у Третьому Рейху і відіслано до польського кордону. Польський уряд відмовляється їх прийняти. Вислані залишаються між двома країнами у таборі біженців.

1989 — Верховна рада Української РСР ухвалила закон про державний статус української мови (Закон «Про мову в Українській РСР»).

1993 — Сенат Австралії визнав Голодомор в Українській СРР актом геноциду.

2007 — представлений список «100 геніїв сучасності, які живуть сьогодні» британської газети The Daily Telegraph. До нього увійшов український художник Іван Марчук.

Народились

1466 — Еразм Ротердамський, голландський мислитель, один з найбільших гуманістів Північного Відродження, письменник, філолог, богослов.

1872 — Терентій Пархоменко, український кобзар з Полісся.

1895 — Майк Йогансен, український поет, прозаїк доби Розстріляного відродження.

1955 — Білл Ґейтс, засновник і голова ради директорів корпорації «Майкрософт».

1967 — Джулія Робертс, американська акторка.

Померли

1905 — Альфонс Алле, французький журналіст, ексцентричний письменник і чорний гуморист, відомий своїми каламбурами і олори́мами, предтеча концептуалізму та мінімалізму в літературі, живопису і навіть в музиці.

1942 — Федір Ернст, український історик, мистецтвознавець, музеєзнавець.

1942 — Юрій Глушко-Мова, український громадський і політичний діяч, один із організаторів українського національно-культурного й громадського життя на Зеленому Клині.

1997 — Анатолій (Анатолій Захарович Дублянський), митрополит Паризький УПЦ на Зх. Європу (*1912).

2009 — Микола Касьян, лікар-остеопат, академік НАН України, заслужений лікар України.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити