image
 |  5 21 Грудня 2018 | 18:43

80% луцьких тролейбусів потребують капремонту

Для того, аби Луцьке підприємство електротранспорту змогло належно існувати, потрібні оновлення тролейбусного парку та реконструкція наявної контактної мережі.

Про це йшлося 21 грудня під час сесії Луцької міської ради, - пишуть Волинські новини

Як повідомив директор КП «Луцьке підприємство електротранспорту» Володимир Пуц, за перші дев’ять місяців 2018 року доходи від перевезення платних пасажирів тролейбусами склали 13,3549 млн грн. Ці кошти вдалося отримати завдяки збільшенню випуску тролейбусів на маршрути міста та оптимізації графіків руху. 

«Підприємство також працює над підвищенням культури обслуговування пасажирів, що веде до збільшення платних пасажирів та власних доходів», – зазначив Володимир Пуц. 

Витрати підприємства, своєю чергою, пов’язані з ремонтом і підтриманням у належному стані рухомого складу. Минулого року було проведено технічне обслуговування та ремонт 63 тролейбусів, а цьогоріч – 99 тролейбусів. 

Так, 68% тролейбусів експлуатуються понад 20 років і потребують затратних капітальних та поточних ремонтів. 60 тролейбусів ЛПЕ відпрацювали нормативний ресурс експлуатації і підлягають списанню та заміні, а 80% рухомого складу потребують капітального ремонту. Власними силами підприємство може покрити лише 30% експлуатаційних витрат. 

Володимир Пуц теж розповів, що контактна мережа застаріла й не забезпечує надійний струмоз’єм і можливість збільшення швидкості тролейбусів на маршрутах. 

Отож, аби ЛПЕ могла належно розвиватися потрібні технічне переоснащення, оновлення транспортного парку, реконструкція та оновлення контактної мережі, капітальний ремонт і реконструкція виробничих та адміністративних будівель. Йдеться, зокрема, про оновлення парку тролейбусів і збільшення їх кількості та проведення капітального ремонту, що дасть зменшення витрат на експлуатаційну діяльність підприємства; вдосконалення системи управління, надання якісних та доступних послуг перевезення міським електротранспортом усім верствам населення міста; забезпечення стабільного функціонування, динамічного та продуктивного розвитку підприємства міського електротранспорту. 

Окрім того, передбачено розробку та впровадження автоматизованої системи оплати проїзду в міському пасажирському транспорті з допомогою електронних квитків. Володимир Пуц нагадав, що вже прийнято програми міськради, які передбачають впровадження в громадському транспорті безготівкового обліку пасажирів. 

Депутатка Алла Надточій поцікавилася, чи ЛПЕ передбачає запустити тролейбуси в райони, де немає контактної мережі. Володимир Пуц зазначив, що запустити електротранспорт у віддалені райони міста, наприклад до Вишкова, можливо за умови придбання нових тролейбусів, які зможуть близько 40 км їхати на автономному ході.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вишків може отримати тролейбусне сполучення

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити