Про це 07 липня 2018 року повідомляє сайт «Internetua».
Василь шукав в Києві знімну квартиру. Знайшовши підходящу, зв'язався з господарем і обмінявся з ним через соціальні мережі копіями документів.
Спочатку все дуже добре, все гладко, я побачив документи, я надав свої. Я не бачив в цьому ризику ми домовилися зустрітися післязавтра підписати договір, людина мені скинула відео квартири, мовляв, можете подивитися відразу я вам покажу документи на місці платіжки. Все було нормально, коли він пропав на день два я почав підозрювати щось, - розповідає Василь Барна, обманутий квартиронаймач.
Після цього псевдохозяін квартири відключив телефон і зник. А через деякий час Василь дізнався, що на його ім'я відкрито два кредити на кілька тисяч гривень.
Вони надають он-лайн позики, щоб отримати, потрібно завантажити свою фотографію, написати ідентифікаційний код, прив'язати карту і провести вашу ідентифікацію, зробивши своє фото на тлі паспорта. Так як я таку фотку не зробив, шахрай знайшов мої фотки в соціальних мережах, зробив таке фото і подав до установи і таким чином оформив кредит на моє ім'я, - розповідає Василь.
Експерт ріелтерського ринку говорить: з таким видом шахрайства стикається вперше. Але схема, за його словами, не нова. Аферисти під будь-яким приводом намагаються виманити у довірливого клієнта копії документів. Передавати свої особисті дані ні в якому разі не можна.
Щоб перевірити, хто є реальним власником житла, можна скористатися реєстром нерухомості. В режимі онлайн зареєструватися на сайті і дізнатися, кому належить та чи інша квартира. Досить знати ім'я власника або адресу.
Довести свою правоту в суді і анулювати шахрайський кредит труднощів не складе.
У поліцію Василь заяву вже написав. І сподівається, що фінансова організація сама анулює його кредит.