image
 |  7 13 Квітня 2018 | 07:46

Активісти заявили, що в НАЗК ініціювали законопроект, який дасть змогу приховувати декларації тисячам чиновників і силовиків

Нацагентство з питань запобігання корупції хоче дістати право визначати спеціальний порядок подання декларацій не тільки розвідниками, як це дозволено зараз, але й іншими силовиками, які вирушають для виконання завдань у зону АТО, - з'ясував Центр протидії корупції.
Про це 13 квітня 2018 року повідомляє сайт «ГОРДОН».
Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) подало на затвердження Кабінету Міністрів України законопроект, яким пропонує внести зміни до порядку декларування доходів чиновників і силовиків. Про це повідомив Центр протидії корупції, який отримав документ (.pdf) у розпорядження.
Згідно з ініціативою, НАЗК хоче дістати право визначати спеціальний порядок подання декларацій не тільки для оперативників і розвідників, як це дозволено зараз, але і для інших силовиків, які виконують завдання у військово-цивільних адміністраціях, а також для внутрішньо переміщених осіб.
Це відкриє скриньку Пандори і дозволить приховувати декларації тисячам чиновників, які матимуть довідки про те, що є внутрішньо переміщеними особами. Тепер будь-який прокурор ГПУ чи чиновник Нацполіції, який з'їздить у відрядження в АТО, матиме індульгенцію від подачі декларацій, – пояснив голова ЦПК Віталій Шабунін.

Також активісти з'ясували, що НАЗК пропонує не показувати в публічному доступі посади декларанта, а також населеного пункту, у якому він має майно.
Вартість будинку в Кончі-Заспі та за 100 км від Києва може відрізнятися в десятки разів. Закривши цю інформацію від громадськості, НАЗК фактично блокує можливість прослідковувати спосіб життя чиновника, – зазначила адвокат Олена Щербань.

Передбачено створення у державних органах та підприємствах спецпідрозділів, підлеглих НАЗК, для контролю і координації виконання антикорупційного законодавства, що вимагає серйозного бюджетного ресурсу.
Крім того, НАЗК хоче безперешкодно діставати доступ до банківської таємниці. Зараз агентство може це робити тільки через суд.
Серед інших «абсурдних норм» – визнати відрядження як поважну причину для несвоєчасного подання декларації або не звільняти покараних адміністративним стягненням за корупцію держслужбовців без рішення суду, додали у ЦПК.
Електронне декларування доходів чиновників в Україні запустили у вересні 2016 року. Це було однією з вимог Європейського союзу для реалізації безвізового режиму.
У березні 2017 року Верховна Рада зобов'язала подавати е-декларації членів громадських організацій. Зміни в законодавстві розкритикувала низка західних країн, але поправок досі не скасували.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити