image
13 Березня 2018 | 15:16

Австралія зацікавлена у співпраці з Волинським краєм (ФОТО)

Встановлення у 1992 році дипломатичного діалогу між незалежною Україною та Австралією дало початок і розвитку торгівельно-економічного та культурно-гуманітарного співробітництва між державами.
Про це 13 беpезня 2018 року повідомили у Відділі інформаційної політики облдержадміністрації.
Однак, попри те, що Австралія інвестувала кошти у ряд українських проектів на Харківщині, Херсонщині та навіть Львівщині, Волинь із найменшим континентом світу до цього часу не співпрацювала.
Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.Нині ж, 12 березня 2018 року, перший заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Степанцов та керівник управління розвитку інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Юрій Кресак зустрілися із заступником голови дипломатичної місії Австралії в Україні Тімом Болотніковим, котрий перебував із робочим візитом в області.
На початку зустрічі Олександр Борисович подякував гостю за увагу до регіону, а також за підтримку, котру Австралія надала та продовжує надавати Україні у нелегкий для неї час. Мова йде про резолюцію ООН щодо прав людини у Криму, одним із співавторів котрої виступила ця країна тихоокеанського регіону, запровадження санкцій проти Росії до 2018 року, надання нашій державі гуманітарної допомоги тощо. По тому ж сторони приступили до обговорення інвестиційного потенціалу Волині.
Серед переваг північно-західного регіону України перший заступник голови облдержадміністрації назвав як вигідне географічне розташування, близькість до ЄС, наявність природно-сировинного потенціалу, так і пов’язані з цим можливості для подальшого розвитку туристичної галузі, агропромислового сектору, харчової промисловості, машинобудування тощо.
Окрім цього, Олександр Степанцов розповів про найбільш потужні підприємства краю, котрі працюють з іноземними інвесторами. А саме,  ПрАТ «СКФ Україна», котре займається виробництвом підшипників, ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ», що виготовляє електричні бортові кабельні системи для таких автомобілів світового класу, як «Mercedes», «Volkswagen», «BMW» та «Audі», СП ТОВ «Модерн-Експо», котре спеціалізується на виробництві торгівельного обладнання, ПрАТ СП «Теріхем-Луцьк» – один із лідерів із виробництва конденсаторної плівки тощо. Окремо перший заступник голови облдержадміністрації зупинився на діяльності Державного підприємства Луцький ремонтний завод «Мотор», що займається ремонтом авіадвигунів для винищувачів Су-27 і МіГ-29, а також продукує необхідні для цього запасні частини.
Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.Коли ж мова зайшла про діяльність ДП «Автоскладальний завод №1 «АТ «Автомобільна Компанія «Богдан Моторс», пан Болотніков, поцікавився, на споживачів яких країн розраховане виробництво транспорту на цьому підприємстві.
До початку військових дій робота підприємства була націлена на співпрацю з країнами колишнього Радянського Союзу та Росії, зокрема. Однак, із початком війни відбувається переорієнтація ринку на ЄС, підписано ряд контрактів. Нині компанія співпрацює із Польщею, а також веде перемовини про співробітництво із Францією, – зауважив Олександр Борисович.

Австралія зацікавлена у співпраці з Волинським краємНасамкінець, заступник голови місії Австралії в Україні Тім Болотніков наголосив: приїхав на Волинь вперше, однак з огляду на те, що почув про область, вважає його цікавим для подальшої співпраці. Перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов, своєю чергою, резюмував: ми – регіон, де можна працювати та отримувати прибутки. Відтак, це потрібно робити. Вкладення ж інвестицій у підприємства регіону дасть поштовх їхньому розвитку та сприятиме нарощенню виробництва, створенню нових робочих місць, підвищенню заробітних плат для працівників, а отже й зменшенню відтоку робочої сили.

Вас також може зацікавити