image
 |  9 30 Листопада 2023 | 13:19

Азарова, Царьова і Медведчука досі не позбавили орденів

Чимало фігурантів реєстру зрадників, який створив громадських рух "Чесно", досі мають державні нагороди.

Дмитро Табачник нагороджений орденом Богдана Хмельницького, Ілля Кива - орденом Данила Галицького, Микола Азаров, Олександр Єфремов, Віктор Медведчук - орденами князя Ярослава Мудрого. Про це пише сайт "Чесно".

Звання Герой України має один із лідерів забороненої проросійської партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Бойко.

"Частина цих осіб визнані судом винними або мають підозри правоохоронних органів у злочинах проти національної безпеки", - повідомляють.

"Правова колізія, яка склалася з державними нагородами, загрожує національній безпеці та знецінює подвиги військових. Зрадники, які роками готували підґрунтя для російського вторгнення, не можуть бути нагородженими на рівні з героями, які віддали життя в боях з окупантами", - пише "Чесно".

Наразі президент може позбавити державних нагород лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин відповідно до зкону "Про державні нагороди України".

Відповідно до процедур, суд має надіслати подання президенту, а комісія державних нагород та геральдики має підготувати клопотання щодо позбавлення нагород.

Судовий процес може тривати роками, а особа в цей час володіє нагородами. Приклад - справа Олега Царьова. У 2014 році прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо Царьова за статтею посягання на територіальну цілісність.

Лише у 2023 році суд визнав Царьова винним. У березні Шевченківський районний суд міста Києва звертався до президента з поданням щодо позбавлення Царьова державної нагороди. Проте на сайті президента аналітики "Чесно" не знайшли оприлюдненого наказу про позбавлення Царьова ордену "За заслуги" .

"Щоб спростити процедуру позбавлення держнагород, наприкінці 2021 року нардепи подали законопроєкт № 6163", - нагадує "Чесно".

Відповідно до проєкту, пропонується вносити на розгляд президенту подання про позбавлення держнагороди у випадках, якщо нагороджений виправдовує збройну агресію проти України, має зв'язки з окупаційними силами або пропагує органи держави-агресора та її посадових осіб.

Законопроєкт проголосували у першому читанні у квітні 2022 року. З того часу нардепи до нього не поверталися. На початку цього року нардепи подали ще чотири законопроєкти, які стосуються процедури позбавлення держнагород.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити