В Україні заарештували рахунки і майно 390 тис. боржників без рішення суду. Щоб спростити процедуру, банки і колектори відразу звертаються до нотаріусів, отримують виконавчий напис і блокують картки боржників. При цьому з кожним роком зростає кількість українців, які через суд скасовують рішення нотаріусів.
Про це повідомляє «OBOZREVATEL».
Про це йдеться в даних Opendatabot. За останній рік скасували 11,5 тис. таких арештів. Як зазначив адвокат Андрій Гевко, нотаріус зобов'язаний перевірити всі документи, переконатися в наявності заборгованості. А також переконатися, що з моменту виникнення боргу пройшло не більше ніж три роки.
Іноді нотаріуси видають написи «сумнівним» організаціям і не завжди належно перевіряють документи, необхідні для отримання виконавчого напису.
«Втім, виконавчий напис можна оскаржити в суді, і громадяни роблять це все частіше», – заявляє адвокат.
Зазначимо, з 6 липня також спростили і саму процедуру арешту рахунків. За новими правилами виконавці можуть автоматично розсилати звернення в банки з вимогою заарештувати картки боржників. Саме рішення про арешт ухвалюють у кожному випадку індивідуально.
«Юридична грамотність українських боржників зростає: в 2018-му році було 2923 скасувань, у 2020-му – вже 5772, тобто за два роки цей покажчик збільшився в два рази. 11 502 рішення про скасування виконавчих приписів було винесено тільки за останній рік», – ідеться в повідомленні Opendatabot.
Як раніше писав OBOZREVATEL, в Україні через борги з комуналки почали блокувати банківські рахунки фізосіб-підприємців (ФОПів). При цьому заборгованість числиться за квартирами, в яких підприємці вже давно не живуть.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи «заляпалась» поліція Волині у корупційній схемі «великого будівництва»? (ВІДЕО)