image
21 Червня 2022 | 18:12

Білорусь не хоче платити Росії за газ рублями - ЗМІ

Білорусь відмовляється платити Російській Федерації за газ рублями. Це пов'язане з тим, що штучне зростання курсу російської валюти зробило ціну за газ занадто високою.

Згідно з контрактом з Газпромом, Мінськ має платити за газ з розрахунку $128 за тисячу кубометрів, що є дуже вигідною ціною. Однак джерела видання "Наша Ніва" зазначили, що Білорусь потрапила в пастку, яку сама й поставила.

"У політичних цілях білоруська адміністрація довгий час домагалася переходу на платежі за енергоносії в російських рублях. Після початку війни рішення про перехід на оплату в рублях було ухвалено. Але не тільки для Білорусі, Москва зажадала того ж від газових компаній Євросоюзу. При цьому Росія штучно підняла курс російського рубля як до долара, так і до євро і білоруського рубля", - пояснює видання.

Зараз курс російської валюти становить 56 рублів за долар. Ринковий курс становив би, можливо, від 80 до 120 рублів. Комфортний для Республіки Білорусь - 75-80, яким був до повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

"Мінськ не проводить платежі за поточним курсом: зробиш один транш — і всі інші доведеться робити за умовами першого, така політика Газпрому", — розповів журналістам анонімний співрозмовник.

Зараз Мінськ не платить: вичікує, поки рубль ослабне, або поки не вдасться змінити формулу ціни в угоді.

"Поки торгуються", - повідомило виданню джерело.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити