image
 |  18 4 Листопада 2020 | 08:32

Богдан заявив, що Зеленський не міг не знати про підготовку КСУ скандального рішення

Колишній голова Офісу президента Андрій Богдан заявив, що оточення президента Володимира Зеленського знало про підготовку скандального рішення Конституційного суду щодо антикорупційних положень.

В інтерв'ю "Українській правді" він запевнив, що голову держави повинні були попередити про це. Богдан назвав бездіяльність Зеленського кримінальним злочином.

Він вважає, що про таке рішення знали спецслужби і поінформували президента, але він не відреагував.

"Президент же заявляє, що це диверсія проти України, так? Так диверсія проти України – це злочин. Тобто у тебе є спецслужби, які точно тебе інформували, що готується такий злочин. Яка твоя була реакція? Ніякої. Яка робота проводилася? Ніякої. Це ж кримінальна стаття, якщо ти знаєш про підготовку злочину і не реагуєш", – сказав колишній глава ОП.

За його словами, про підготовку відповідного рішення повинен був знати представник президента в КС Федір Веніславський.

"Він не міг не знати. Це його робота, він не міг не попередити про загрозу", – заявив Богдан.

При цьому колишній друг Зеленського вважає, що рішення КС "суперечить логіці" і не має відповідного обгрунтування.

"Але лікувати хворобу розстрілом не варіант", – сказав він про ініціативу президента припинити повноваження суддів КС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Слідство.Інфо» повідомляє про зв’язки оголошеного в розшук Вовка з Офісом Зеленського

Як повідомляв OBOZREVATEL:

в Україні назрів скандал через те, що Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Відповідно, судді скасували кримінальну відповідальність за недостовірне декларування майна та обмежили повноваження НАЗК.

НАЗК закрило доступ до електронних декларацій, проте розпорядженням Кабміну, ухваленим за рішенням Ради національної безпеки й оборони, доступ було відновлено.

Також Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про звільнення всього складу Конституційного Суду.

Голова КСУ Олександр Тупицький заявив, що законопроєкт Зеленського нібито має ознаки конституційного перевороту.

Представник Ради Європи і глава Венеційської комісії розкритикували законопроєкт президента Володимира Зеленського, який передбачає зміну складу Конституційного Суду. Вони попередили, що це буде порушенням Основного Закону, і закликали розглянути інші варіанти розв'язання кризи. Крім того, документ розкритикували українці.

Зі свого боку, представник президента в КСУ Федір Веніславський назвав проєкт закону єдиним можливим варіантом виходу з кризи після рішення Конституційного Суду.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що за скандальними рішеннями Конституційного Суду стоять "російські маріонетки" і "деякі українські олігархи", які відчувають загрозу з боку антикорупційних органів.

Народна депутатка з фракції "Слуга народу", заступниця голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Галина Янченко заявила про намір внести до парламенту подання про скорочення фінансування КСУ.

Конституційний Суд "позапланово" приступив до розгляду подання 46 народних депутатів щодо конституційності відкриття ринку землі. Порядок денний у роботі інстанції змінили вранці 2 листопада, згідно з ним збори суддів було перенесено.

Незабаром суддя Конституційного Суду Ігор Сліденко запевнив, що Велика палата КСУ продовжить розгляд конституційного подання, суть якого зводиться суто до тлумачення положень Конституції землі як основного національного багатства.

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія разом із колегами прийшли до Конституційного Суду, щоб поцікавитися його "супертурборежимом" щодо розгляду питань реформи ринку землі.

Згодом стало відомо, що Велика палата Конституційного Суду України не ухвалила рішення за поданням щодо тлумачення норм Конституції про землю як основне національне багатство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чиновника Офісу генпрокурора Венедиктової визнали винним у корупції

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити