Сполучені Штати Америки вводять заборону на весь імпорт російських нафти та газу.
Про це повідомляє Економічна правда.
Про це у своєму виступі заявив президент США Джо Байден.
"Ми забороняємо весь імпорт російської нафти, газу та енергії. Це означає, що російська нафта більше не буде прийматися у портах США", - підкреслив Байден.
За його словами, рішення про заборону імпорту російських нафти та газу вдарить і по самих США, але у Вашингтоні вважають, що мають зробити цей крок.
"Захист демократії має свою ціну, але ми усвідомлювали, що ми повинні це зробити", - підкреслив Байден.
Він додав, що проконсультувався з союзниками, перш ніж ухвалити це рішення, але, за його словами, США ідуть на цю заборону, "розуміючи, що багато наших європейських союзників і партнерів, можливо, не в змозі приєднатися до нас".
"Сполучені Штати виробляють набагато більше нафти всередині країни, ніж вся Європа та всі європейські країни разом", - додав президент США.
Крім цього, Британія заявила, що до кінця 2022 року повністю припинить імпорт російської нафти.
В свою чергу, уряд Великої Британії має намір припинити імпорт російської нафти до кінця 2022 року, - пише Украънська правда.
Відповідне рішення ухвалене 8 березня, пише "Європейська правда" із посиланням на ВВС.
Цей перехідний період дасть ринку, підприємствам і ланцюгам поставок більш ніж достатньо часу, щоб замінити російський імпорт, який становить 8% попиту у Британії.
Британія менш залежить від російського викопного палива, ніж багато європейських країн. Але російські поставки все ще складають 8% загального імпорту до Британії, а 18% британського дизельного палива надходить з Росії.
Лондон вирішив оголосити про такий рок разом із США, які оголосили про повну заборону на імпорт російської нафти, газу та вугілля.
ЄС також сьогодні зробив кроки, щоб зменшити залежність континенту від російського газу, заявивши, що прагне скоротити попит на дві третини до кінця року.
Європейський Союз залежить від Росії приблизно на 40% у постачанні природного газу. Росія також постачає близько 27% нафти блоку з 27 країн та 46% вугілля.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генпрокурор Німеччини почав розслідування воєнних злочинів Росії в Україні