image
28 Липня 2022 | 16:53

Чоловік, який 40 років хворів на ВІЛ, зцілився: це четвертий випадок у світі

Чоловіку пощастило, оскільки йому пересадили кістковий мозок донора, який мав імунітет до ВІЛ.

Про це пише УНІАН.

Чоловік, у якого ще в 1980-і роки було діагностовано ВІЛ, цілком ймовірно, повністю вилікувався від цього вірусу. В історії медицини це тільки четвертий такий випадок.

В ході курсу лікування від лейкемії хворий отримав кістковий мозок від донора, у якого була рідкісна мутація ДНК, що робить його несприйнятливими до вірусу, передає Бі-бі-сі.

Чоловіку, який вилікувався і який попросив не називати його імені, зараз 66 років. І він більше не повинен приймати препарати, необхідні для нейтралізації ВІЛ в організмі.

За його словами, дізнавшись, що вірусу у нього більше немає, він відчув величезну подяку.

"Коли в 1988 році у мене виявили ВІЛ, як і багато інших тоді, я визнав це смертним вироком. Я ніколи не думав, що доживу до того дня, коли у мене більше не буде ВІЛ", - йдеться в зробленій чоловіком заяві.

Однак лікувався пацієнт не від ВІЛ, а від лейкемії - одного з найбільш поширених видів раку крові.

Команда медиків вирішила, що 63-річному (на той момент) чоловіку необхідна пересадка кісткового мозку, щоб замінити клітини крові, уражені раком, на нові. За щасливим збігом підходящий йому донор володів рідкісною природною мутацією, що дає клітинам стійкість до ВІЛ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повідомили, скільки воїнів втратила волинська бригада

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Head html

Вас також може зацікавити