Люди кусають губи випадково або підсвідомо.
Звичка постійно гризти губи є шкідливою, крім того, вона псує зовнішній вигляд, пише Medical News Today.
Покусані губи виглядають негарно, але ця звичка може мати серйозніше підґрунтя. Фізичними причинами кусання губ може бути неправильний прикус або ж скронево-нижньощелепний розлад. Але існують психологічні фактори, яких можна позбутися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати Волинської облради хочуть правової оцінки неадекватних дій голови ОДА
Хронічне кусання губ є одним з прикладів поведінки, орієнтованої на тіло. Вона виникає як спосіб боротьби з відчуттям дискомфорту та тривожності. Дослідники кажуть, що в кого є близькі родичі, які страждають вищезгаданою проблемою, то такі люди можуть швидше розвиватися. Однак, не варто самостійно ставити собі діагноз. Дослідження 2014 року свідчать, що навіть думка про ці звички може змусити людину реагувати на них. Просто, згадавши про покусування губ, ви починаєте їх кусати.
Дехто може навіть не помічати нав'язливого покусування губ, окрім їхнього некрасивого вигляду та проблем із нанесенням помади. А інші мають високу ймовірність отримати серйозніші ускладнення. Серед них: хворобливий вигляд губ; запалення на губах; почервоніння; набряклість; кровоточивість.
Проблему на етапі її зародження. І не чекати, коли з'являться очевидні симптоми. Позбудьтеся цієї звички, скрабуйте губи та правильно доглядайте за ними.
Для того, щоб перестати кусати губи, знадобиться від 10 до 40 днів. Потрібно знайти причину появи такої звички. Прислухайтеся до себе та ви помітите, за яких обставин починаєте кусати губи. Постарайтесь себе контролювати та не кусати губи, відволікайтесь на щось інше. Намагайтесь контролювати власні емоції та дії. У моменти сильних емоційних сплесків і при задумі намагайтеся стримуватися від покусування губ. Регулярно зволожуйте губи. Нагороджуйте себе за успіхи, так буде легше подолати цю звичку.