image
 |  166 11 Лютого 2024 | 15:51

Чому церква проти евтаназії? Розповідь волинського священника ПЦУ

Слово «евтаназія» з латинської мови перекладається як «солодка смерть». Часто суспільство сприймає її як можливість полегшити страждання людини. Але, зауважує панотець, ми забуваємо, що насправді це є вбивством, а цього Господь не благословляє. Адже коли хтось забирає життя в іншої людини, то позбавляє її права принести достойні плоди покаяння перед смертю.

Про це розповів клірик луцького храму Святителя Феодосія Чернігівського священник Андрій Хромяк у програмі «Церква і релігія» на телеканалі «Конкурент TV».

Часто до бажання померти спонукають тяжкі хвороби, складні травми, що спричиняють нестерпні болі, й людина воліє попрощатися із життям, щоб не страждати. У такому випадку душпастир радить думати не про евтаназію, а звернутися до лікарів паліативної медицини.

В Україні вже прийнято закон стосовно медичного канабісу. Завдяки цьому препаратові можна буде полегшити болі пораненим військовослужбовцям і зменшити страждання тим, наприклад, хто проходить важкий курс хіміотерапії.

«Евтаназія засуджується Православною Церквою, натомість підтримується паліативна медицина. Священнослужитель має допомогти людині морально перенести біль, щоб не впасти у відчай або депресію, а навпаки – вийти зі складної життєвої ситуації сильнішим», – пояснив душпастир.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад півмільйона зарплати та 100 тисяч готівки: що задекларував очільник Камінь-Каширського лісового господарства

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити