Антимонопольний комітет у четвер, 19 липня, розгляне звернення АТ "Дніпроазот" щодо підвищення ціни на рідкий хлор і відповідності таких дій антимонопольному законодавству.
Про це повідомляє прес-служба АМКУ.
"Розгляд заяви АТ "Дніпроазот" про надання висновків щодо кваліфікації дій відбудеться на засіданні Комітету, запланованому на 19.07.2018", - йдеться у повідомленні.
Реагуючи на суспільний резонанс, викликаний поширеним у ЗМІ повідомленням про звернення АТ "Дніпроазот" до АМКУ за висновком про можливість зміни (підвищення) ціни на рідкий хлор і відповідність таких дій положенням антимонопольного законодавства, у відомстві підтвердили, що до Комітету справді надійшла заява від Дніпроазоту.
"Дійсно, до Комітету надійшла заява Товариства від 02.07.2018 та доповнення до неї від 09.07.2018 щодо кваліфікації дій у порядку статті 14 Закону України "Про захист економічної конкуренції", - зазначає прес-служба.
Як повідомляв Укрінформ, в АМКУ наголошують, що Комітет відповідно до своїх повноважень і завдань, визначених законодавством, не є ціновим регулятором, не встановлює та не надає висновки про економічну обгрунтованість цін на товари.
Натомість АМКУ має повноваження у межах розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції визначати, чи є зловживанням монопольним становищем встановлення підприємством-монополістом таких цін, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.
Як наголосили в АМКУ, "часткова або повна відмова суб'єкта господарювання, який займає монопольне (домінуюче) становище на ринку, від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел реалізації визнається зловживанням монопольним становищем (п. 5 ч. 2 ст. 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції"). Це порушення тягне накладення штрафу до 10% доходу (виручки) суб'єкта господарювання від реалізації продукції за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф".
В антимонопольному відомстві також підкреслюють, що ціни на рідкий хлор є вільними цінами, які самостійно встановлюються суб'єктом господарювання і на які відсутнє державне регулювання.
У АМКУ підкреслили, що "якщо АТ "Дніпроазот" впевнене в обгрунтованості підвищення ціни на власну продукцію - жоден чинний нормативно-правовий акт не забороняє такі дії".
При цьому, на Дніпроазоті заявляють, що відновлення виробництва хлору для очищення питної води буде можливе після підвищення цін на продукцію. Як стверджують на підприємстві, відповідне економічне обгрунтування направлене в АМКУ, і Дніпроазот чекає на рішення антимонопольного відомства.
Також зазначається, що виробництво аміаку і карбаміду в АТ "Дніпроазот" стало економічно невигідним у зв'язку зі значним подорожчанням енергоресурсів, зокрема, природного газу.