image
 |  13 21 Листопада 2019 | 10:33

День Гідності та Свободи: що потрібно пам'ятати?

Щороку 21 листопада в Україні відзначають День Гідності і Свободи.

У цей день відбулося дві події, які назавжди закарбуються в українській історії – Помаранчева революція (2004 рік) та Революція Гідності (2013 рік).

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.

Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства до масових мітингів, палаючих шин, “коктейлів Молотова” і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників.

Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тисячі поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану, - нагадує "Вголос".

Злочинна влада, падаючи, зробила все, аби потягти з собою у небуття і Україну, віддавши її на поталу “великому брату” – анексований Крим, війна на Донбасі, шалений супротив корумпованого чиновництва всередині країни, хронічна золота короста олігархату – все це реалії сьогоднішньої України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ви не слуга, ви – ганьба народу!»: житомирський фермер присадив «слугу народу» на зборах (ВІДЕО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити