З ініціативи депутата Волинської обласної ради Сергія Сівака (фракція ВО «Свобода») депутати обласної ради ініціювали прийняття звернення до Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля щодо налагодження виробництва вітчизняної дихальної та іншої медичної апаратури.
Як інформує власкор «ВолиньUA», про це йшлося під час засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров`я, материнства та дитинства 17 квітня.
При розгляді питання "Різне" члени комісії схвалили пропозицію заступника голови комісії, депутата Сергія Сівака про необхідність прийняття звернення депутатів Волинської обласної ради до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо налагодження виробництва вітчизняної дихальної та іншої медичної апаратури.
У документі зокрема йдеться:
"Пандемія коронавірусної інфекції несподівано виявилася для людства доволі серйозним випробуванням. Усталені системи охорони здоров’я багатьох західних країн виявилися неготовими до одномоментно масового поступлення важких пацієнтів, потребуючих інтенсивної, в тому числі, вентиляторної допомоги. Раптово з’ясувалось, що кількість апаратів для проведення ШВЛ є вкрай обмеженою а ліквідувати дефіцит в умовах шаленого попиту є неможливим. Державні та комунальні підприємства, численні благодійні організації, що зіткнулись із проблемою закупівлі дихальної апаратури, в умовах загальної паніки та надмірного попиту, були змушені переплачувати набагато вищу вартість від номінально ринкової.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські аптеки заполонили експрестести на COVID-19: чому це – гроші на вітер?
Між тим, в Україні, ще з 2002 року на Київському державному підприємстві «Буревісник», що відносилось до державного концерну «Укроборонпром», існувало власне виробництво достатньо якісної наркозно- дихальної апаратури. Загалом було випущено 3110 «Бризів», «Бризів -Т», «Фаз-8», «Маляток». Як лікарі анестезіологи, котрі в своїй щоденній практиці користуються «Бризами», стверджуємо, що згадана апаратура повноцінно функціонує в операційних та реанімаційних відділеннях протягом 10-15 років і є надзвичайно надійною. Іншою перевагою є ціна в 270 тис. грн, тоді як імпортні аналоги стартують від 40-50 тисяч євро.
За нормативними розрахунками визначеними ВООЗ, країна, що має понад 30 млн. населення, зобов’язана мати власне виробництво вакцин, сивороток, різноманітної медичної, і як показують останні актуальні події, наркозно-дихальної апаратури. Рахуємо, що грубою помилкою влади в минулому , було залишити вітчизняне підприємство без державного замовлення і цим фактично його занедбати. Зрозуміло, що при стабільному фінансуванні, наявності оборотних коштів, у підприємства б з’явились можливості розширення різновидів кінцевої продукції, розробки сучасних інтелектуальних дихальних апаратів.
За останній тиждень в ЗМІ, з’явились повідомлення про можливість відновлення діяльності стратегічного вітчизняного підприємства.
Вважаємо, що було б цілком логічно зупинити процедуру банкрутства державного підприємства, погасивши наявну кредиторську заборгованість та в самий найближчий час налагодити виробництво вітчизняної дихальної та іншої медичної апаратури", - йдеться у проєкті звернення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відомо, скільки волинських медпрацівників хворіє на COVID-19
Депутати рекомендували голові постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров`я, материнства та дитинства Людмилі Тимощук від імені профільної комісії внести до апарату обласної ради доопрацьованй проєкт рішення «Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо налагодження виробництва вітчизняної дихальної та іншої медичної апаратури», для його подальшого прийняття на найближчій сесії обласної ради.