У Волинській обласній раді відбулося офіційне вручення перших посвідчень бійців-добровольців російсько-української війни.
Сьогодні їх отримали 14 людей. Троє законних власників посвідчень боронять Україну на її східних рубежах і досі. Про це інформується на сайті Волинської обласної ради.
«Ми на Волині визнаємо ваш статус і своїм сесійним рішенням виконали хоча би моральний обов'язок перед вами. Шкода, що держава досі не помічає добровольців, які боронили Україну від кремлівської навали. Дуже дякуємо вам, хлопці, за мужність, героїзм та жертовність», - зауважив перший заступник голови обласної ради свободівець Олександр Пирожик.
Він також висловив вдячність депутатам з постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією, яка зробила чимало рутинної роботи, після якої з'явилося сесійне рішення.
Дякував депутатам за оперативну роботу і воїн-доброволець Володимир Бакулін, який дуже активно долучався до підготовки відповідного Положення про про комісію з визнання статусу.
Голова профільної комісії Анатолій Вітів вважає, що добровольці гідні пошани за те, що своїми зусиллями зупинили ворога.
«Честь і хвала таким людям. Вони мали мотивацію, йшли воювати за ідею, а не за гроші. Влада таких людей боїться», - відзначив голова фракції ВО «Свобода» Анатолій Вітів.
Головний спеціаліст Західного міжрегіонального віддділу Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Андрій Омельчук висловив сподівання, що свій обов'язок перед доьровольцями виконає і центральна влада України, прийнявши відповідний закон, проект якого вже зареєстрований у Верховній Раді України.
Під час зустрічі перший заступник голови облради Олександр Пирожик закликав добровольців розповідати свої історії в школах, аби в українських дітей було адекватне уявлення про нинішню російсько-українську війну.
Комісія з визнання добровольців продовжує свою роботу. Згідно з ПОРЯДКОМ визнання бійців-добровольців АТО/ООС добровольці повинні надавати:
- довідку керівника добровольчого формування про особу-заявника, що входив чи входить до складу добровольчого формування, із зазначенням терміну перебування в зоні АТО/ООС;
- письмові свідчення не менше двох свідків із числа осіб, які разом з такою особою брали участь в АТО/ООС та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, учасника війни, відповідно до Закону України «Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджують участь в АТО/ООС особи-заявника;
- інші матеріали, які засвідчують безпосередню участь у бойових діях у російсько-українській війні (фото-, відеофіксація) (за наявності);
- висновок/характеристику громадської організації (за наявності);
- документи, що підтверджують факт отримання поранення чи контузії під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення в районах бойових дій у складі добровольчих формувань (у разі необхідності);
- копію паспорту;
- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- дві фотокартки розміром 3 см х 4 см;
- заяву встановленого зразка.
Ці документи потрібно буде приносити в каб. 516 департаменту соцзахисту ОДА (контактна особа - Наталія Семенюк).
Нагадаємо, 20 грудня 2018 року Волинська обласна рада прийняла рішення «Про визнання статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету в російсько-українській війні». Після цього почалася робота спеціальної комісії з визнання статусу бійців-добровольців АТО/ООС на чолі з першим заступником голови обласної ради Олександром Пирожиком. Він повідомив, що посвідчень бійців-добровольців вже є 20.