Не допустити прийняття проекту Державного бюджету України на 2018 рік у пропонованій урядом редакції, який покладе додаткові фінансові витрати на місцеві бюджети, просять депутати Володимир-Волинської міськради.
Відповідне звернення до голови Верховної Ради Андрія Парубія та голови уряду Володимира Гройсмана було прийнято на сесії Володимир-Волинської міськради 16 листопада 2017 року, - про це повідомляє власкор.
Депутати пригадали, що законом про Державний бюджет на 2016 рік на місцеве самоврядування передали видатки на утримання професійно-технічної освіти (для Володимира-Волинського видатки становили близько 12 млн. гривень) , а Державний бюджет на 2017 рік переніс на рівень місцевого самоврядування фінансування оплати праці непедагогічних працівників закладів освіти; оплату енергоносіїв та комунальних послугна утримання закладів освіти та охорони здоров'я; перевезення пільгових категорій громадян, яким держава гарантувала право безкоштовного проїзду; фінансування пільг та/або виплат за професійною ознакою (міліціонери, шахтарі, чорнобильці тощо).
«На превеликий жаль, продовжує знищення фінансової спроможності місцевих громад і запропонований урядом проект Державного бюджету України на 2018 рік, адже покладає на «плечі» місцевих бюджетів:
- оплату пільг за житлово-комунальні послуги (електроенергії, газу, послуг теплопостачання, водопостачання, водовідведення) для відповідних категорій населення. В масштабах всієї країни це близько 7млрд грн;
- оплату заборгованості населення за житлово-комунальні послуги. А це близько 8млрд грн.;
- оплату перевезення пільгових категорій громадян. А це близько 2,5млрд грн.;
- фінансування медичної і освітньої сфери, у зв’язку з прогнозованою недостатністю коштів згідно проекту Державного бюджету України на 2018 рік у розмірі понад 10млрд грн.;», - йдеться у зверненні.
Депутати зазначають, що прийняття проекту державного бюджету України на 2018 рік у пропонованій урядом редакції спричинить для громади міста Володимира-Волинського значні фінансові втрати. Пропонована урядом зміна умов реверсної дотації, а саме збільшення розміру реверсної дотації з 50 до 80% забере з бюджету Володимира-Волинського у 2018 році орієнтовно 13,4 млн. грн.
«Такий відвертий грабунок зароблених громадами коштів додатково свідчить про проведення владою політики «упокорення» ефективних, ініціативних місцевих громад, які самостійно спроможні вирішити місцеві питання без втручання «центру».
Адже лише дотаційні місцеві громади змушені виявляти більшу лояльність до влади під загрозою недоотримання фінансових ресурсів, що дозволяє централізувати управління, але в той же час буде гальмувати розвиток держави в цілому», - розмірковують народні обранці.
Від Андрія Парубія володимир-волинські депутати просять не допустити прийняття проекту Державного бюджету України на 2018 рік у пропонованій урядом редакції та супровідного до нього проекту змін до Бюджетного кодексу України. Також просять доопрацювати вищевказані законопроекти з врахуванням інтересів місцевих громад та у відповідності до мети реформи місцевого самоврядування.
Читайте також: «Теплокомуненерго» у Володимирі-Волинському отримало 7 земельних ділянок у постійне користування.