image
30 Березня 2020 | 09:19

Для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 на Волині визначили 8 лікарень (ПЕРЕЛІК)

На Волині визначили 8 лікарень, які готують для госпіталізації пацієнтів із COVID-19. Це – так звані "лікарні першої хвилі", які першими прийматимуть пацієнтів із коронавірусом.

Відповідне рішення прийняте на рівні міністерства охорони здоров'я України.

Повний перелік оприлюднили на сайті МОЗ. 

Загалом в Україні 240 закладів були визначені для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Це – лікарні першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом. Список цих лікарень буде збільшуватись у разі необхідності. Побачити інформацію про лікарні та рівень їхньої оснащеності можна на новому дешборді НСЗУ.

На території Волинської області до переліку лікарень першої хвилі увійшли:

1982940 – КНП Ковельського міськрайонного територіального медичного об'єднання Ковельської міської ради Волинської області "Ковельська центральна районна лікарня";

1983016 – КНП "Нововолинська центральна міська лікарня";

1983163 – КНП "Волинська обласна клінічна лікарня" Волинської обласної ради;

3398983 – КНП "Волинська обласна інфекційна лікарня" Волинської обласної ради;

3399089 – КНП "Луцький клінічний пологовий будинок";

21751226 – КНП "Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання" Волинської обласної ради;

37271416 – КНП "Любомльське територіальне медичне об’єднання Любомльської районної ради";

38856054 – КНП "Ківерцівське районне територіальне медичне об'єднання" Ківерцівської районної ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луцькі лікарі просять використані маски різати, щоб їх не діставали зі смітників «підприємливі» люди (ВІДЕО)

Відповідні заклади охорони здоров’я відібрані і схвалені очільниками областей, регіональними департаментами охорони здоров’я, рекомендовані НСЗУ спільно з МОЗ. Вимоги щодо формування мережі цих закладів затверджено розпорядженням Віктора Ляшко, Головного державного санітарного лікаря України №7 від 27.03.2020 року.

Вибір цих лікарень є спільною позицією голів обласних державних адміністрацій, МОЗ та НСЗУ. Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів. Щоб госпіталізовані з COVID-19 пацієнти отримували всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану. А ті пацієнти, які потрапили до лікарні з приводу інших захворювань, не перетинались з інфікованими коронавірусом пацієнтами та безпечно проходили лікування.

Відповідно до даних, які отримала НСЗУ від вищезгаданих закладів, всі вони мають необхідне обладнання, щоб надавати допомогу хворим на коронавірус. А саме: в 240 закладах передбачено 4,1 тисяча місць для ізоляції хворих, 67 тис. ліжок-місць. Кількість апаратів ШВЛ складає понад 1800 одиниць. В лікарнях працює 5855 лікарів - інфекціоністів, анестезіологів, терапевтів та педіатрів.

Наголошуємо, що перелік лікарень сформований для госпіталізації пацієнтів, стан яких погіршується. Пацієнти, які відчувають симптоми COVID-19, не можуть звертатися самостійно до цих закладів охорони здоров’я. Це може загрожувати їхньому здоров’ю. При виявленні симптомів COVID-19 пацієнтам потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. А при наявності важких симптомів - температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання - дзвонити до 103.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Локація є, а роботи нема: не відомо, коли на Волині карантинні пости будуть працювати повноцінно

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити