image
 |  9 2 Квітня 2020 | 19:39

Для ремонту фасаду Офісу президента за 1,7 мільйона вигадали надзвичайну ситуацію регіонального рівня

Кабінет міністрів 1 квітня розглянув питання виділення Державному управлінню справами президента з резервного фонду державного бюджету на протиаварійні роботи в будівлі Офісу президента 1,74 млн грн.

Однак за даними джерела «Наших грошей» в уряді, після розгляду на Кабміні це питання було знято.

В розпорядженні «Наших грошей» є пояснювальна записка до урядового рішення. У ній вказано, що в листопаді минулого року Комісія Київської міської державної адміністрації визнала, що будівля на вул. Банковій, 11, де розміщено Офіс президента, знаходиться під загрозою виникнення в ній надзвичайної ситуації техногенного характеру. За класифікацією надзвичайних ситуацій в разі руйнування конструкцій та обличкування фасадів будівлі ситуація взагалі може досягти регіонального рівня.

Відповідно до експертного висновку Мінрегіонбуду, вартість аварійних робіт на Банковій 11 становить 2,09 млн грн. Майже 345 тис грн. потрібно на проектні роботи, експертизи, здійснення авторського нагляду та покриття інфляційних витрат. Але на ці видатки кошти резервного фонду держбюджету заборонено використовувати.

Тому Мінекономіки, як автор проекту урядового розпорядження, запропонував виділити гроші без врахування оплати цих робіт. Кабмін погодився виділити на аварійні роботи з будівлею 1,74 млн грн.

В розданих на засіданні уряду документах не вказано про види робіт та строки їх проведення для ліквідації аварійності будівлі Офісу президента.

Нагадаємо, ДСНС більше тижня приховувала інформацію про оголошення надзвичайної ситуації в Україні через епідемію COVID-19. На засідання Кабміну 18 березня МВС попросило 70 млн грн на закупівлю масок та інших засобів захисту для працівників екстрених служб. І для отримання грошей на закупівлю без тендерних процедур послалось на рішення Державної комісії при ДСНС про визнання надзвичайної ситуації в Україні від 10 березня. А в цьому рішенні було вказано, що датою початку надзвичайної ситуації вважається 3 березня, коли у Чернівцях було госпіталізовано першого ховорого на коронавірус.

Згідно постанови Кабінету міністрів №368 від 24 березня 2004 року, надзвичайною ситуацією регіонального рівня вважається ситуація, яка поширюється на територію двох чи більше районів або міст обласного значення. Необхідна сума коштів для ліквідації наслідків повинна перевищувати 1% обсягів видатків місцевих бюджет.

Регіонального рівня НС визнається, якщо вона призвела до загибелі від 3 до 5 осіб або внаслідок якої постраждало до 100 осіб чи було порушено умови життєдіяльності від 1 тис до 10 тис осіб більше як на три доби.

Також надзвичайна ситуація класифікується як регіональна, якщо збитки від неї перевищили 15 тис мінімальних зарплат. Нині це 70,85 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 75% українців вважають, що Зеленський не подолав корупцію на вищих щаблях влади

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити