image
 |  2 12 Грудня 2021 | 12:47

Дружина італійського співака заспівала повстанську пісню Bella Ciao українською

Італійський співак Альфонсо Олівер та його дружина-українка презентували кліп на італійську пісню Bella Ciao, "Прощавай, красуне", у двомовній версії – українською та італійською.

Виконали її італійський співак Альфонсо Олівер і його дружина-українка Лідія Ігнатенко, - розповіла Gazeta.ua Лідія Ігнатенко.

"Нове аранжування композиції наблизило її до сучасного слухача. У звучанні поєднані класичні інструменти та електронні мотиви. Кліп - метафора, де історія партизан стає історією невидимого переслідування, яке можна інтерпретувати, як втечу від упереджень чи минулого", - розповів співак.

Головними героями кліпу є сам Олівер та його дружина. Альфонсо регулярно відвідує Україну з 2016 року. Переклав і заспівав ряд відомих українських творів – зокрема, пісню "Мам" Андрія Кузьменка зі "Скрябіна". Також є автором і виконавцем багатьох ліричних і смішних пісень, в яких розповідає про любов до українського борщу, маршруток і просить президента дати дозвіл на проживання в Україні.

Альфонсо, каже, що вирішив поєднати два народи творчістю, й лише слухачі можуть оцінити, наскільки це йому вдається. Багато творів Альфонсо звучать двома мовами.

Щодо популярної романтичної пісні "Прощавай, красуне", досі вона звучала радше в акустичних версіях чи в аматорських перекладах українською. Проте під час виступів співака в Україні її активно просили виконувати, тому вирішив заспівати її знову, і щоб цього разу вона теж зазвучала українською. Для Лідії це дебют у музиці.

Існує думка, що пісня Bella ciao - запис композиції "Койлен" Мішки Зиганова, єврейського українця з Одеси. Музика – начебто суміш українського фольклору та їдишу.

"Можливо, це збіг обставин чи доля, але сьогодні Bella ciao повертається на Батьківщину під назвою "Прощавай, красуне", - каже Лідія Ігнатенко.

В Україні існує критика щодо пісні через те, що її виконували червоні партизани, які боролися проти фашистів та нацистської окупації Італії в 1940-х. Проте її радше варто сприймати як боротьбу проти окупанта, ніж героїзацію комунізму.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити