image
8 Липня 2018 | 13:34

Дуда в Олиці помолився та закликав не забувати історію, а також назвав події 40-х на Волині етнічною чисткою (ДОПОВНЕНО)

Президент Польщі Анджей Дуда на польському цвинтарі в Олиці сьогодні, 8 липня, помолився за жертв Волинської трагедії, загиблих 75 років тому.
Про це пишуть Волинські новини. 
Після молитви він звернувся до людей та закликав не забувати ті страшні події, аби такого більше на повторилося.
«Це страшна дата, коли гинули люди з обох сторін. Я тут не для того, щоб нагадувати, а щоб молитися. Не може бути мови про помсту, ідеться лише про біль. Ми маємо будувати дружні стосунки, бо ми маємо багато спільного.
Зокрема, ми підтримуємо Україну в напрямку її інтеграції до ЄСМ та боротьбі з Росією за свої окуповані території. Я хочу, щоб у майбутньому ми пам’ятали про ці страшні події й більше ніколи не піднімали руку один на одного.
Як президент Польщі, прошу допомогти опізнати ці могили. Щоб тут нам дозволили провести відповідні роботи, щоб опізнати тіла загиблих. Ми теж готові піти назустріч і надати Україні дозволи на відповідні роботи на похованнях українців у Польщі.
Хай живе вільна незалежна Україна!
Хай живе вільна незалежна Польща!», - звернувся до присутніх Анджей Дуда.
На цьому завершився візит польського президента до Олики.

Як відомо, президент Польщі Анджей Дуда сьогодні на Волині бере участь у заходах, приурочених до 75-ої річниці Волинської трагедії.
Згодом Європейська правда з посиланням  PAP  оприлюднила ще один із фрагментів виступу Дуди:
"Це дуже сумна дата для багатьох польських родин, які в році 1942, 1943, 1944 втратили на Волині своїх близьких. За оцінками, близько 100 тисяч поляків тоді було тут убито; не воїнів, звичайних людей - фермерів, які обробляли землю, цілих сімей, жінок, дітей, стариків", - сказав Дуда.
"Це не була ніяка війна між Польщею та Україною, це була звичайна етнічна чистка. Просто мова йшла про те, щоб поляків з цих територій видалити", - додав він.

Вас також може зацікавити