image
 |  22 7 Грудня 2017 | 17:39

«Дух меліси» – проти фобій та стресів

Фобія — це несвідомий страх перед якимось предметом, явищем, дією чи ситуацією. Фахівці вважають, що людина, яка страждає від фобії, несвідомо заміщає реальну внутрішню причину тривоги (наприклад, почуття провини або страх втратити чиюсь прихильність) зовнішньою (боязнь деяких ситуацій, закритого простору, тварин і т. п.). Посттравматичний стрес характеризується симптомами тривоги, які з’являються після якоїсь душевної травми. Людина з посттравматичним стресом мов би знову й знову переживає те, що сталося, під час сну і неспання, вночі і вдень. Вона уникає людей і ситуацій, пов’язаних із цим інцидентом, страждає від безсоння, стає пригніченою та дратівливою. Посттравматичний стрес може виникнути в будь-який час, навіть через роки після самої події, яка спричинила душевну травму.
Народна медицина пропонує рецепти, які допомагають боротися з цими проблемами.
- Щодня з’їдати по 1 банану. Банани — це маленьке диво, яке протистоїть депресії. Ці жовті фрукти містять у собі «наркотик щастя» — мескалін.
- Вживати по 100—200 г моркви або 1 склянку морквяного соку на день.
- Коріння з кореневищами заманихи залити 70% спиртом у співвідношенні 1:10, настояти. Приймати по 30—40 крапель 2—3 рази на день до їди. Настоянка помічна за неврастенічних станів та депресій.
- 1 ст. л. квіток айстри дикої залити 1 склянкою окропу, охолодити, процідити. Приймати по 1 ст. л. 3—4 рази на день. Засіб тонізує і зміцнює нервову систему.
- Сухий корінь або листя женьшеню залити окропом (1:10), настояти. Приймати по 1 ч. л. на день.
- Подрібнений корінь або листя женьшеню залити 50—60% спиртом у співвідношенні: коріння — 1:10, листя — 1,5:10. Приймати по 15—20 крапель 2—3 рази на день.
- Залити 1 ч. л. кореневищ і коренів дягеля 1 склянкою окропу, настояти. Пити по 0,5 склянки 3—4 рази на день. Застосовується як загальнозміцнювальний і тонізувальний засіб за нервового виснаження.
- Подрібнене коріння аралії маньчжурської залити 70% спиртом (1:5), настояти. Приймати по 10—15 крапель двічі на день. Застосовується у разі неврастенії і депресії.
- Залити 2 ч. л. подрібненої трави і коренів тирличу звичайного 1 склянкою води, кип’ятити 10 хвилин. Пити по 0,5 склянки тричі на день за 30 хв до їди в разі захворювань нервової системи.
- 1 ст. л. листя м’яти перцевої залити 1 склянкою окропу, кип’ятити 10 хвилин. Пити по 0,5 склянки вранці й на ніч. Відвар помічний за різних нервових розладів та безсоння.
- Настоянка «Дух меліси» відома ще з XVIII ст., її готували в одному з жіночих монастирів Німеччини і застосовували за перевтоми, глибоких депресій, для підвищення тонусу. На 1 л горілки взяти 10 г сухого листя меліси, 1 г подрібненого кореня дягеля аптечного, шкірку 1 лимона, по 1 пучці розмеленого мускатного горіха та насіння потовченого коріандру, 1—2 шт. сушеної гвоздики. Настоювати не менше 2 тижнів, потім профільтрувати через щільну тканину. Настоянку пити маленькими дозами з чаєм; за хвороб серця приймати на шматочку цукру; за мігрені натирати скроні.
 

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити