F-16 - не панацея, але цей літак може виконувати деякі задачі "цікавіше", заявив Анатолій Храпчинський.
Про це пише УНІАН, повідомляє ВолиньUA.
Наразі Україні не варто називати точну кількість літаків F-16, які вона має на озброєнні чи повинна отримати від партнерів у майбутньому. Про це в етері "Radio NV" заявив Анатолій Храпчинський, заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ, авіаційний експерт.
"Адже ми вже виходимо у введення бойових дій з розумінням тактики застосування деяких видів озброєння. І це може допомогти ворогу отримати певну інформацію. F-16 - це не панацея. Зрозуміло, що хотілося б, аби вони були найсучасніші. Але розуміємо, що отримуємо те, що Європа передає нам. Але тим не менше, це літак, який може цікавіше виконувати деякі задачі", - сказав експерт.
Водночас він додав, що наразі відомо, що до кінця року на озброєнні в Україні повинно бути близько три ескадрильї літаків F-16 за стандартами НАТО.
"Але слід розуміти, що не єдиним F-16 до перемоги зможемо дійти. Саме комплексне застосування різних видів озброєння допоможе розв'язати будь-які задачі. Адже для того, щоб завдати удар JDAM, треба спочатку прибрати ППО. А як ми її будемо прибирати - ракетами HARM чи FPV-дронами?", - зауважив експерт.
F-16 в Україні: важливі новини
Напередодні стало відомо, що Норвегія до кінця року передасть Україні всі обіцяні винищувачі F-16. Про яку саме кількість йдеться, офіційно не повідомляється через безпекові причини.
Водночас 16 травня Україна втратила один з літаків F-16. За даними Повітряних сил, це сталося під час відбиття російської атаки "Шахедами". Пілот літака зміг катапультуватися та вижив.
Своєю чергою пілот-інструктор Роман Світан прокоментував втрату винищувача F-16. Зокрема він закликав ставитися "нормально, з розумінням" до того, що сталося, тим паче, що льотчик встиг катапультуватися.
"Однозначно ми їх будемо втрачати. Йдуть бойові дії, при веденні яких є допустимі коефіцієнти втрат. Без них - абсолютно ніяк. Причому, починаючи від помилок у техніці пілотування з льотчиками, закінчуючи технічними моментами, пов'язаними з експлуатацією літаків. Тому, що літак - це надскладна система", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп анонсував розмови з путіним та Зеленським