image
4 Червня 2023 | 21:42

Ентомолог розповів, чому українці цього року не спостерігають травневих жуків

Життя хруща триває приблизно 3-5 років, більшу кількість вони проводять у стадії личинки в ґрунті.

Про це розповіла Руслана Драб ентомолог Рівненського центру контролю та профілактики хвороб в інтерв’ю “Українській правді”.

УП пише, що в соцмережах активно поширюються питання про те, чому цього року ніхто не бачить травневих жуків, адже їхню відсутність помітили в різних регіонах України.

Згідно зі спостереженнями журналістів УП, користувачі соцмереж висунули власні теорії цієї ситуації:

пандемія COVID-19;

пожежа в Чорнобильській зоні через бойові дії;

холодна весна.

Науково не доведено, що причиною зменшення чисельності хрущів є щось із переліченого. Хоча я згодна, що цього року їхня чисельність значно нижча, ніж зазвичай. Це пов’язано з особливостями їхнього життєвого циклу, – зазначає ентомолог.

За словами науковця, травневий жук проходить життєвий цикл тривалістю приблизно 3-5 років, більшу частину якого вони проводять у стадії личинки в ґрунті. Це є природним річним циклом жука.

Жуки перебувають на поверхні ґрунту близько 30-40 днів, де відбувається їхнє розмноження.

Тому кількість хрущів значно варіює від року до року залежно від того, коли личинки досягають зрілості та перетворюються на дорослих жуків.

Також існує поняття “популяційної хвилі” комах, коли кількість комах відрізняється в різних регіонах країни.

Чисельність хрущів у певному регіоні може залежати від кліматичних умов, включно з температурою і вологістю.

Іноді, як було кілька років тому, травневі жуки просто не з’являються в травні через холодну погоду. Вони з’являються тільки у вересні, – зазначає Руслана Драб.

Кількість травневих жуків також залежить від складу ґрунту в регіоні. Наприклад, у глинистих ґрунтах їм складно відкладати яйця, на відміну від піщаних ґрунтів.

Останні новини: Аналіз браслетів матері великого фараона довів зв’язки древніх греків і єгиптян

Ентомолог також зазначає, що інтенсивні повені, які сталися в різних частинах України цього року, могли вплинути на зменшення чисельності хрущів. Вода вимиває ґрунт, і лялечки, які перебували в цій стадії розвитку, можуть зазнавати труднощів під час зльоту.

Незважаючи на те, що дорослі хрущі практично непомітні, кількість їхніх личинок у ґрунті залишається значною. Це свідчить про те, що вони все ще присутні і не зникли.

Ці жуки дуже легко адаптуються до різних умов і швидко відновлюють свою популяцію.

Травневі жуки є шкідниками. Дорослі особини харчуються листям дерев у садах і парках, а личинки харчуються корінням рослин, що може призвести до їхнього знищення. Однак вони також виконують важливу роль в запиленні рослин. Багато птахів, ящірок, рептилій і їжаків харчуються травневими жуками, оскільки вони містять багато протеїну. Крім того, личинки хрущів є прекрасною приманкою для риболовлі. Тож можна сказати, що вони приносять користь для природи, – додає ентомолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині селяни чекають по пів дня, аби продати картоплю за безцінь (ФОТО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити