22 жовтня 2021 року, з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив паломницьку поїздку на Святу Гору Афон.
Про це інформує Володимир-Волинська єпархія Православної Церкви України.
Під час перебування паломники відвідали:
Монастир Пантократор — грецький чоловічий православний монастир на Святій горі, який займає в святогірській ієрархії сьоме місце.
оловною святинею Пантократора є чудотворний образ Богородиці «Герондіса». Паломники мали можливість прикластись до великих святинь, які знаходяться у монастирі це -
- мощі великомученика Феодора Стратилата
- мощі безсрібників Косьми і Даміана
- частині Животворчого Хреста Господнього,
- частині щита великомученика Меркурія.
Також у монастирі знаходяться такі мощі як: частини руки і ноги Апостола Андрія; голова св.Іоана Милостивого; частина руки св. Іоана Золотоустого; частини руки св. Афанасія Константинопольського і священномуч. Харалампія, глава прп. Іоана Великого, голова вмч. ФеодораСтратилата; рука св. муч. Трифона, частини св. муч. Меркурія та Артемія, частина руки св. муч. Євстафій Плакиди, частини рук св. муч. Кирика і Іуліти, частини преподобних отців, що в Синаї і Раїфібули вбиті, св. муч. Антипи, Прокопія і Фотинії, голова св. безсрібника Косми.
Також відвідали Монастир Івірон заснований між 980—983 роками у якому зберігається безліч святих мощей. Головною святинею монастиря є Чудотворна ікона Вратарниця, або Іверська ікона Богородиці.
Відвідали і на морському березі — Климентова пристань, джерело Богородиці.
Паломники мали можливість відвідати Монастир Ставронікіта — грецький чоловічий православний монастир на Святій горі Афон, який займає в святогірській ієрархії п'ятнадцяте місце.
Обитель прославлена чудотворною іконою Святого Миколая, знайдена в морі. Найціннішою пам'яткою монастирської бібліотеки монастиря є псалтир, який, за переказами, належав святому Іоану Златоустому.
Відвідали і столицю монашої республіки Каріес, де у храмі Успіння Богородиці, вклонились одній з найшанованіших християнами іконі « Достойно є», монастир Ксенофонт — грецький чоловічий православний монастир, який займає в святогірській ієрархії шістнадцяте місце.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волиньгаз збут» боргує «Нафтогазу» 9 мільйонів гривень
Головними святинями монастиря є дві чудотворні ікони: Божої Матері і святого великомученика Георгія та багато мощів святих. Також поклонились святиням у монастирі Есфігмену — грецький чоловічий православний, займає в святогірській ієрархії вісімнадцяте місце. За переказами, заснований у 5 столітті візантійським імператором Феодосієм і його сестрою Пульхерірею. Документально ж існування обителі підтверджено свідченнями початку 11 століття. Існує також переказ, що початково тут оселився, на сусудній із монастирем горі Самарі, в печері преподобний Антоній Києвський. Над цією печерою облаштована невелика, але красива церква на честь цього святого.
24 жовтня у 18-ту неділю по П‘ятидесятниці єпископ Матфей у співслужінні єпископа Хмельницького і Кам'янець-Подільського Павла звершив Божественну літургію у монастирі Пантократор.
За літургією архієреї, духовенство і миряни молились за мир в Україні та за припинення пошесті згубної.
Також паломники приступили до Таїнств святої Сповіді та Причастя.