image
 |  9 27 Жовтня 2021 | 09:23

Єпископ з Волині очолив паломницьку поїздку на святу гору Афон (ФОТО)

22 жовтня 2021 року, з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив паломницьку поїздку на Святу Гору Афон.

Про це інформує Володимир-Волинська єпархія Православної Церкви України.

Під час перебування паломники відвідали:

Монастир Пантократор — грецький чоловічий православний монастир на Святій горі, який займає в святогірській ієрархії сьоме місце.

оловною святинею Пантократора є чудотворний образ Богородиці «Герондіса». Паломники мали можливість прикластись до великих святинь, які знаходяться у монастирі це -

  • мощі великомученика Феодора Стратилата
  • мощі безсрібників Косьми і Даміана
  • частині Животворчого Хреста Господнього,
  • частині щита великомученика Меркурія.

Також у монастирі знаходяться такі мощі як: частини руки і ноги Апостола Андрія; голова св.Іоана Милостивого; частина руки св. Іоана Золотоустого; частини руки св. Афанасія Константинопольського і священномуч. Харалампія, глава прп. Іоана Великого, голова вмч. ФеодораСтратилата; рука св. муч. Трифона, частини св. муч. Меркурія та Артемія, частина руки св. муч. Євстафій Плакиди, частини рук св. муч. Кирика і Іуліти, частини преподобних отців, що в Синаї і Раїфібули вбиті, св. муч. Антипи, Прокопія і Фотинії, голова св. безсрібника Косми.

Також відвідали Монастир Івірон заснований між 980—983 роками у якому зберігається безліч святих мощей. Головною святинею монастиря є Чудотворна ікона Вратарниця, або Іверська ікона Богородиці.

Відвідали і на морському березі — Климентова пристань, джерело Богородиці.

Паломники мали можливість відвідати Монастир Ставронікіта — грецький чоловічий православний монастир на Святій горі Афон, який займає в святогірській ієрархії п'ятнадцяте місце.

Обитель прославлена чудотворною іконою Святого Миколая, знайдена в морі. Найціннішою пам'яткою монастирської бібліотеки монастиря є псалтир, який, за переказами, належав святому Іоану Златоустому.

Відвідали і столицю монашої республіки Каріес, де у храмі Успіння Богородиці, вклонились одній з найшанованіших християнами іконі « Достойно є», монастир Ксенофонт — грецький чоловічий православний монастир, який займає в святогірській ієрархії шістнадцяте місце.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волиньгаз збут» боргує «Нафтогазу» 9 мільйонів гривень

Головними святинями монастиря є дві чудотворні ікони: Божої Матері і святого великомученика Георгія та багато мощів святих. Також поклонились святиням у монастирі Есфігмену — грецький чоловічий православний, займає в святогірській ієрархії вісімнадцяте місце. За переказами, заснований у 5 столітті візантійським імператором Феодосієм і його сестрою Пульхерірею. Документально ж існування обителі підтверджено свідченнями початку 11 століття. Існує також переказ, що початково тут оселився, на сусудній із монастирем горі Самарі, в печері преподобний Антоній Києвський. Над цією печерою облаштована невелика, але красива церква на честь цього святого.

24 жовтня у 18-ту неділю по П‘ятидесятниці єпископ Матфей у співслужінні єпископа Хмельницького і Кам'янець-Подільського Павла звершив Божественну літургію у монастирі Пантократор.

За літургією архієреї, духовенство і миряни молились за мир в Україні та за припинення пошесті згубної.

Також паломники приступили до Таїнств святої Сповіді та Причастя.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити