Федеральне мережеве агентство ФРН (BNA) відмовило компанії Nord Stream 2 AG у виведенні проєкту російського газопроводу «Північний потік-2» з-під правил оновленої Газової директиви ЄС.
Про це йдеться в опублікованому у п'ятницю, 15 травня, рішенні регулятора, яке опубліковано на сайті BNA. Таким чином, у Кремля відібрали можливість використовувати трубу для «газового шантажу», – пише OBOZREVATEL.
"Сьома колегія 15 травня відхилила клопотання компанії Nord Stream 2 AG на звільнення частини "Північного потоку-2", що пролягає в територіальних водах Німеччини, від регулювання", – зазначається в ньому.
Чому Росії відмовили?
Необхідною умовою для того, щоб російський трубопровід не підлягав правилам оновленої Газової директиви, було завершення його будівництва до 23 травня 2019 року.
"У випадку з "Північним потоком-2" це не так", – вважають у відомстві.
У чому суть Газової директиви?
Росія прагне добудувати газопровід "Північний потік-2" в обхід України, щоб використовувати його як засіб монопольної поставки газу в держави Європи і у разі необхідності диктувати політичні вимоги (так званий "газовий шантаж").
У Європі це розуміють, а тому поставили умову, що в жодного газопроводу не може бути одного користувача.
В оновлених правилах Газової директиви вказали, що оператори трубопроводів, які проходять у морській економічній зоні країн ЄС, зобов'язані резервувати до 50% потужностей газової магістралі для прокачування палива від альтернативних постачальників.
Росія намагалася звільнити "Північний потік-2" від цього правила. Але їй відмовили.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна за 14.05.2020: Окупанти 11 разів порушили «тишу», втрат немає
Які будуть наслідки?
Німецький регулятор пояснив наслідки свого рішення. По-перше, оператор "Північного потоку 2" згідно з Газовою директивою ЄС повинен бути незалежним від постачальника (тобто володіти трубою повинна одна компанія, а займатися поставками газу по ній – інша). Також доступ до труби повинні отримати треті компанії.
Хочуть оскаржити рішення
У відповідь у компанії Nord Stream 2 AG заявили, що не виключають оскарження в німецьких судах рішення регулятора ФРН щодо "Північному потоку-2".
Поставлено хрест на спекуляціях
Посол України у Німеччині Андрій Мельник у Twitter написав, що це велика перемога, та подякував Німеччині за солідарність.
Рішення Німеччини ставить хрест на спекуляціях навколо "Північного потоку-2", – сказав Мельник у коментарі "Укрінформу".
"Цим рішенням німецької влади фактично поставлено жирний хрест на численних політичних спекуляціях останнього пів року про те, що нібито певні сили у Німеччині мали свідомий намір створити для Nord Stream 2 законодавчі лазівки для звільнення цього суперечливого проєкту з-під європейського законодавства", – пояснив Мельник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборонений СБУ російський репер оголосив про відкриття бізнесу в Києві