Про це інформує "Музейний простір".
Цього року фондова збірка «Меморіальний фонд Лесі Українки» поповнилась новими цікавими і рідкісними виданнями. Це книги Гліба Лазаревського «Молодість Лесі Українки» – перше видання якої було здійснене 1937 року накладом Центрального Українського Жіночого Товариства Союзу Українок у Львові, друге – 1943 року у видавництві «Український голос» у Вінніпезі (Канада). Біографічне оповідання, яке охоплює період від народження поетеси до 1895 року, до її повернення з Болгарії по смерті дядька, М. Драгоманова, створене автором 1937 року на основі архівних матеріалів родини Драгоманових, над якими Г. Лазаревський працював в Українському інституті у Варшаві під час відрядження 1930-39 рр. Ці та більш сучасні видання – збірки для дітей «Дивна хатка» з ілюстраціями художниці Лариси Іванової (Київ: «Веселка», 1988), книгу Лесі Українки «Поеми і драми», надруковану у видавництві «Мистецтво» (1980 р., м. Київ) подарував Мельник Сергій Михайлович.
Три книги – рідкісне видання, «Поезії (вибрані твори)» Лесі Українки (із серії «Українська класика»), здійснене 1946 року у Регенсбурзі до 75-ліття від дня народження поетеси; книгу – Леся Українка «Вибрані поезії», надруковану у 1943 році Українським видавництвом ЦК КПбУ; книгу із серії «Оперні та балетні лібретто»: М. А. Скорульський «Лісова пісня» (балет); В. Д. Кирейко «Лісова пісня», опера-феєрія (лібрето) що вийшла у видавництві «Музична Україна» (1982 р., м. Київ) подаровані колекціонером, краєзнавцем – Літевчуком Віктором Олексійовичем, нашим постійним дарувальником.
«Волинському краєзнавчому музею – з пошаною і вдячністю – упорядниця цієї книжки Лариса Мірошниченко. 17.05.2018 р. м. Київ» – з таким дарчим підписом Лариса Петрівна Мірошниченко, передала фундаментальну працю «Михайло Косач (Михайло Обачний). Твори. Переклади. Листи. Записи кобзарських дум» (Київ: Видавничий Дім «Комора», 2017).
Найстарший син у видатній родині, улюблений брат геніальної Лесі Українки, Михайло Косач прожив трагічно коротке, однак неймовірно яскраве та діяльне життя. Письменник і перекладач, один із найактивніших учасників київської «Плеяди», фізик, дослідник і викладач Дерптського, потім Харківського університету, метеоролог, винахідник, етнограф і любитель фотографії, – мав безліч обдарувань і широке коло захоплень.
У книжці зібрано досі мало відому його творчу спадщину (прозу, переклади), записи кобзарських дум, у більшості неопубліковані листи, а також подано розгорнуту біографію, проілюстровану численними світлинами, що збереглися в родинному архіві.
Головний хранитель Волинського краєзнавчого музею Наталія Пушкар та старший науковий співробітник відділу фондів Волинського краєзнавчого музею Ілона Несторук висловлюють щиру вдячність усім, хто долучається до комплектування колекції!