image
16 Січня 2018 | 14:44

Forensic audit Приватбанку показав $ 5,5 мільярда збитків перед націоналізацією

Банк використовувався для виведення коштів і відмивання грошей.
Про це 16 січня 2018 року повідомляє сайт «LB.UA».
Результати незалежного розслідування компанії Kroll показали, що Приватбанк перед націоналізацією був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років. Це призвело до нанесення банку збитків щонайменше в розмірі 5,5 млрд доларів США.
Про це йдеться в результатах розслідування, поданих Національним банком України у вівторок.
Детективи з'ясували, що кредитні кошти банку використовувалися для придбання активів і фінансування бізнесу в Україні та за кордоном на користь екс-акціонерів і груп афілійованих з ними осіб.
Також не виключено, що банк використовувався для відмивання грошей. Обсяг операцій і швидкість їх проведення, відсутність обґрунтованого економічного зв'язку між особою, яка погашає кредит, і початковим позичальником, а також широке використання офшорних компаній спеціального призначення (SPV), свідчать про спроби приховати справжнє призначення коштів від регуляторів і інших стейкхолдерів.
Усередині Приватбанку існував ще один банк, який забезпечував проведення платежів і сприяв руху коштів по сотням кредитних договорів на мільярди доларів в інтересах осіб, пов'язаних з колишніми акціонерами. Цей таємний банк обслуговували сотні співробітників Приватбанку.
Тіньовий банк видавав кредити, які зазвичай використовувалися для погашення основної суми та відсотків за існуючими кредиту пов'язаних осіб. Він забезпечував транзакції з метою приховати джерело і справжнє призначення кредитних коштів, створюючи видимість звичайного клієнтського банку. Щоб приховувати ризики при кредитуванні пов'язаних осіб Приватбанк неодноразово подавав неправдиву інформацію про свій фінансовий стан.
Також встановлено, що перед націоналізацією більше 95% корпоративного кредитного портфеля було надано пов'язаним особам. 75% кредитів контролювали 36 позичальників. Більшість з них не погашаються і є простроченими.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити