image
 |  45 2 Жовтня 2019 | 13:41

«Формула Штайнмаєра»: позиція ВО «Свобода»

Лідер партії ВО «Свобода» Олег Тягнибок оприлюднив заяву партії проти капітуляції України за т.зв. «формулою Штайнмаєра».

Заяву націоналіст розмістив на сторінці у facebook.

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» виступає категорично проти плану Президента України Володимира Зеленського реалізувати т.зв. «формулу Штайнмаєра», якою, відповідно до «Мінських угод», вводиться особливий статус Донбасу.

Вважаємо це відвертою капітуляцією, бо за Законом України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей»:

1. Московським окупантам та їхнім посібникам терористам гарантується амністія (ст. 3);

2. Узаконюється режим «сприяння» для російської мови і знищення української мови (ст. 4);

3. Надається імунітет депутатам, «обраним» під контролем терористів (ч. 2 ст. 5);

4. Терористи призначатимуть керівників органів прокуратури і судів, а самі стануть «народною міліцією», підпорядкованою винятково місцевій владі, яку, доволі ймовірно, буде обрано з колишніх ватажків загонів бойовиків (ч. 3 ст. 5, ст. 9);

5. Україна має забезпечити прямі зовнішні відносини окремих районів Донбасу з регіонами Росії, чим, по суті, визнається сам факт відсутності фактичного кордону з Росією (ст. 8);

6. У Державному бюджеті України щороку передбачаються захищені видатки на державну підтримку соціально-економічного розвитку ОРДЛО, обсяг яких не може змінюватися при здійсненні скорочення затверджених бюджетних призначень.

Введення в дію закону про особливий статус Донбасу – це однозначний сигнал усім антиукраїнським силам в інших областях, що зброєю можна домогтися для себе «особливого статусу» і диктувати Україні свою волю. Це однозначний сигнал світу, що про долю України треба говорити з Москвою, а не з Києвом. Це прямий шлях до остаточної дезінтеграції України, це продовження війни на покоління і покоління з метою знищення нашої держави.

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» твердо і послідовно протистоїть будь-яким спробам накинути на Україну зашморг капітуляції. Так було 16 вересня 2014 року, коли з ініціативи Петра Порошенка парламент з брутальними порушеннями ухвалював Закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Фракція «Свободи» – єдина (!) голосувала проти. Так було, коли Верховна Рада 31 серпня 2015 року голосувала за включення в Конституцію України положення про особливий статус Донбасу. І сьогодні «Свобода» ініціює по всій Україні позачергові сесії місцевих рад та акції протесту проти капітуляції.

Враховуючи викладене, Всеукраїнське об’єднання «Свобода» вимагає від Президента України:

1. За жодних умов не допустити надання «особливого статусу» для окупованих територій ні за т.зв. «формулою Штайнмаєра», ні шляхом внесення змін до законодавства України.

2. Притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Українську державу, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь у бойових діях проти українських підрозділів та вчиняв інші злочини.

3. Проводити вибори до органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях лише після повної деокупації, завершення адміністративно-територіальної реформи та повної перепаспортизації всього населення, здійсненої шляхом перевірки кожної особи на наявність громадянства інших держав, на співпрацю з окупаційним московським режимом, на лояльність до України та відповідність статусу громадянина України.

4. Запровадити реальний, а не фейковий, як у грудні 2018 року, воєнний стан у прифронтових територіях і повну економічну, енергетичну, ресурсну та транспортну блокаду тимчасово окупованих територій, яку слід тримати до повної деокупації цих територій.

5. Розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з Російською Федерацією та не відновлювати їх до повної деокупації Московією всіх українських територій.

6. Домогтися реальних кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку та недоторканність кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї. Укласти двосторонні угоди зі США та Великою Британією про повномасштабну військову допомогу Україні, а також щодо надання летального озброєння та довгострокової військово-технічної допомоги.

Закликаємо українців не терпіти жодної капітуляції, якими б «формулами» її не прикривали, і протидіяти їй всіма доступними засобами.

Слава нації! Ні капітуляції!

Україна понад усе!

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити