image
 |  31 9 Вересня 2020 | 12:58

Газові труби в будинку: хто за них відповідає та хто їх обслуговує у Луцьку?

До старту опалювального сезону залишається майже місяць. Напередодні в ефірі «Українського радіо «Луцьк» начальник відділу технічного обслуговування АТ «Волиньгаз» Роман Шабала пояснив кому належать газові мережі в багатоквартирних будинках, хто відповідає за їх технічний стан і хто повинен мережі обслуговувати.

Враховуючи зміни в чинному законодавсті, оператор ГРМ не обслуговує газові мережі на фасадах будинків та внутрішньобудинкові газові мережі, а також газоспоживаюче обладнання. Відповідальність за технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, покладено на їх власників, управителів або балансоутримувачів.

«Оператор газорозподільних мереж «Волиньгаз» обслуговує зовнішні газові мережі до першого відключаючого пристрою на фасаді будинку. Усе інше – фасадні газопроводи будинків, у під’їзді – це внутрішньобудинкові газові мережі загального користування, газові прилади. Відповідно до чинного законодавства, за справний стан, технічне обслуговування та ремонт, відповідають власники (управителі) або балансоутримувачі», – пояснив газовик Роман Шабала.

Для технічного обслуговування необхідно укласти договір з компанією, яка має ліцензію на виконання таких робіт. Особливо актуально це напередодні опалювального сезону, адже газом споживачі почнуть користуватися значно активніше, ніж влітку.

«Газопроводи відповідно до «Правил безпеки систем газопостачання» потрібно обслуговувати з певною періодичністю. Це роботи підвищеної небезпеки, тому їх проводять компанії з відповідною ліцензією. До них належить і АТ «Волиньгаз». Увесь перелік підприємств, які мають право обслуговувати газові мережі можна дізнатися в Управлінні Держпраці у Волинській області», – зауважив начальник відділу технічного обслуговування АТ «Волиньгаз» Роман Шабала.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Володимирі-Волинському згоpіла іномаpка

Перед укладенням договору власник (управитель) або балансоутримувач підписує з Оператором ГРМ, акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Без актів розмежування та укладеної угоди на обслуговування внітрішньобудинкових мереж АТ «Волиньгаз» не має юридичних підстав згідно з правилами безпеки систем газопостачання проводити розподіл природного газу.

Для безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання потрібно згідно з графіками проводити профілактичний огляд, ремонтні роботи, перевірку герметичності мереж і газового обладнання, ліквідацію витоків газу, перевірку димовентиляційних каналів тощо.

Детальнішу інформацію з приводу технічного обслуговування, ремону внутрішньобудинкових систем газопостачання споживачі газу можуть одержати за номерами телефонів: 77-69-18 або 067 361 48 40.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити