Київ потрібно озброювати для перемоги, а не просто для продовження боротьби. Президенту США Джо Байдену слід домагатися припинення війни, відправивши для цього низку озброєнь.
Війна Росії проти України - результат невдалого стримування з боку Заходу, заявив екскомандувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес у колонці для The Telegraph.
"США мають відправити Україні ракету ATACMS з унітарною боєголовкою дальністю 300 кілометрів, необхідну для знищення російських військово-морських, авіаційних і логістичних об'єктів у Криму, що зробить півострів непридатним для російських військ", - написав він.
Це має стати доповненням до менш далекобійної ракети М39 ATACMS з касетними боєприпасами.
"Це, сподіваюся, надихне Німеччину на постачання дуже ефективної ракети Taurus дальністю 500 кілометрів, яка додасть вирішального потенціалу українським зусиллям зі знищення російських штабів, артилерії та логістики", - зазначив Годжес у колонці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У росії процвітає будівництво заводу з виробництва іранських безпілотників
За його словами, зацікавленість у перемозі України також прискорить постачання їй обіцяних винищувачів F-16, оснащених повним комплексом озброєнь.
"Маючи всю окуповану українську територію під прицілом президента Володимира Зеленського, зруйновані Керченські мости і озброєну належною західною авіацією, Україна зможе прорватися до Азову і відрізати половину російської армії", - наголосив генерал.
Після цього боротися за Донбас буде безглуздо: все було б готово для перемоги та відновлення України.
"Раніше британці та французи показали, що зброю дальнього радіусу дії можна передати Україні, не викликаючи ядерного нападу Росії. Немає причин для страху з боку президента Байдена або канцлера ФРН Олафа Шольца. Диктатор Володимир Путін був упевнений, що, з огляду на нашу минулу історію та небажання жорстко відповісти на його попередню агресію, ми не зробимо нічого дієвого, і тому в лютому 2022 року він почав своє широкомасштабне вторгнення в Україну", - додав він.
Годжес вважає, що якщо Захід знову проявить слабкість, то, можливо, спонукає цим Китай зробити аналогічний прорахунок, який може призвести до набагато серйознішого конфлікту, ніж той, що відбувається зараз.