Коли кожна деталь образу має особливе значення, ланцюжок із благородного металу стає універсальним завершальним елементом. Він елегантно підкреслює елегантність, додає зовнішньому вигляду витонченості та ненав’язливо натякає на успішність своїх власників. Золоті ланцюжки – ті прикраси, що відносяться до ювелірної бази та класичних коштовностей, які залишаються актуальними поза часом та модними трендами. Вони можуть бути як гармонійним доповненням образу, так і яскравим самодостатнім акцентом. Головне – зробити правильний вибір.
Ювелірні матеріали, які використовуються при створенні прикраси
Частіше за все ланцюжки виготовляються з 585-ї проби золота. Це означає, що у сплаві міститься 58,5% чистого благородного металу, а решта припадає на спеціальні домішки, що стабілізують сплав. Такий склад забезпечує оптимальний баланс довговічності, міцності та м’якості для створення оригінальних дизайнів різної складності. Рідше зустрічаються ювелірні вироби із золота 750-ї проби (75% чистого благородного металу). Вони мають більш насичений колір, але м’якіші, тому легше піддаються деформації.
Домішки відповідають і за колір, який матиме сплав. Так на ювелірному ринку представлені прикраси з розкішного жовтого, елегантного білого і романтичного червоного золота. Вибір може залежати від ваших особистих уподобань, особливостей гардеробу та персональної колекції коштовностей.
Популярні дизайни ланцюжків
За зовнішній вигляд прикраси відповідає те, яке плетіння було обране. Традиційно усі види з’єднання ланок діляться на класичні та фантазійні. Також існують різноманітні варіації класики, які виглядають цікаво та оригінально.
Класичні плетіння:
- якірне: поширене плетіння з овальними ланками, з’єднаними перпендикулярно одна до іншої;
- панцирне: плоскі ланки розташовуються в одній площині, створюючи гладку поверхню;
- «Бісмарк»: складається з декількох рядів округлих ланок, з’єднаних між собою, та виглядає об’ємно й масивно.
Варіації:
- «Нонна»: різновид панцирного плетіння, де всередині кожної великої ланки знаходиться ще одна меншого розміру;
- «Сінгапур»: повітряне плетіння, де ланки з’єднані так, щоб ланцюжок злегка закручувався по спіралі, переливаючись у променях;
- «Снейк»: щільне плетіння, ланки якого прилягають настільки близько одна до іншої, що створюють ефект луски змійки.
Оригінальні плетіння:
- венеціанське: строга геометрія втілюється у квадратних або прямокутних ланках, розташованих щільно;
- «Гольф»: делікатне жіночне плетіння, що складається з послідовно з’єднаних маленьких кульок;
- «Лисячий хвіст»: об’ємне виразне плетіння, де ланки з’єднані під певним кутом, створюючи візерунок, що нагадує кельтські мотиви.
Своєю чергою фантазійні плетіння виступають символом унікальності та креативу, оскільки охоплюють складні комбінації елементів. Це може проявлятися у нестандартних формах та розмірах ланок, комбінаціях декількох технік, використанні оздоблення та декоративних вставок.
Індивідуальність у деталях: на що ще звернути увагу
Окрім плетіння важливими факторами при виборі ювелірного виробу є також довжина, вага та товщина ланцюжка. Масивні прикраси зазвичай носяться самостійно або з великими підвісками. Тонкі ланцюжки обирають для комбінування з кулонами невеликого розміру.
Довжина прикраси впливатиме не тільки на зовнішній вигляд, але й на комфорт носіння:
- Чокери (35-40 см) щільно облягають шию та прекрасно поєднуються з V-подібним вирізом, підкреслюючи витонченість ключиць.
- Стандартні ланцюжки (45-50 см) лягають на ключиці або трохи нижче. Така довжина універсальна для більшості вирізів та дозволяє носити невеликі підвіски.
- Ланцюжки довжиною 55-60 см – винятково універсальні, оскільки вважаються стандартними чоловічими та подовженими жіночими. Вони можуть носитися як поверх одягу, так і на відкритій шкірі.
Щоб визначити комфортний розмір, використайте м’яку сантиметрову стрічку, обертаючи її навколо основи вашої шиї. Якщо хочеться, щоб ланцюжок щільно прилягав – додайте до отриманого значення ще 5-10 см. Якщо хочеться, щоб прикраса вільно лежала на грудях – додайте 10-20 см та більше, залежно від бажаного ефекту.
Де замовити ексклюзивні коштовності вигідно в Україні
Столична Ювелірна Фабрика представлена на українському ринку коштовностей понад 26 років, тому є одним з його лідерів. Прямий виробник пропонує високоякісні прикраси з золота 585-ї проби, які можна придбати не тільки з усіма необхідними документами, а й безстроковим сервісом.
Компанія пропонує зручні способи оплати:
- готівковий розрахунок;
- банківські переводи;
- вигідні розстрочки;
- програму обміну старих прикрас на нові.
Доставка ювелірних виробів по Україні надається у поштові відділення чи фірмові магазини для самовивозу. У соціальних мережах та на сайті виробника регулярно публікуються спеціальні пропозиції та акції, щоб ви могли здійснити покупку ще вигідніше. Переходьте у каталог Столичної Ювелірної Фабрики та дозвольте собі доступну розкіш уже сьогодні!