image
 |  4 15 Серпня 2023 | 16:06

Голові правління «Волиньгазу» повідомили про підозру

Детективи Бюро економічної безпеки України отримали докази розкрадання газу із газотранспортної системи України (ГТС) ще трьома керівниками облгазів. Підтверджена сума збитків, яка завдана в результаті діяльності голови правління АТ «Криворіжгаз», складає понад 202 млн грн, голови правління АТ «Волиньгаз» – понад 130 млн та голови правління АТ «Чернігівгаз» – майже 220 млн грн.

Про це повідомили на сайті БЕБ, - пише ВолиньUA.

З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків, БЕБ наклало арешт на рухоме та нерухоме майно осіб, яким повідомили про підозру, на загальну суму 246 млн грн та корпоративні права підсанкційного бізнесмена на загальну суму понад 7,4 млрд грн.

Докази протиправної діяльності отримані в межах досудового розслідування у справі щодо масштабного розкрадання блакитного палива із ГТС. До схеми причетні керівники окремих облгазів «Регіональної Газової Компанії» (РГК), які підконтрольні підсанкційному олігарху Дмитру Фірташу.

Детективи БЕБ повідомили згаданим службовим особам про підозру за ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах та легалізація майна, одержаного злочинним шляхом).

Слідством встановлено, що фактичний керівник групи компаній РГК Дмитро Фірташ організував схему несанкціонованого відбору газу з ГТС України, в якій взяли участь службові особи підконтрольних підприємств.

Для покриття витрат компанії, за несанкціоновано відібраний газ у «Оператора ГТС України», облгази перераховували кошти на підконтрольне підсанкційному олігарху підприємство в значно більшому обсязі, ніж було поставлено газу.

Таким чином посадовці облгазів розікрали кошти держави, які передбачалися на закупівлю палива для потреб громадян України, в особливо великих розмірах. У подальшому кошти виводилися на підконтрольні компанії та привласнювались.

Правоохоронці отримали докази надання бізнесменом вказівок керівникам компаній, зв’язку між ними, механізмів виведення коштів та спроб приховати сліди протиправної діяльності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім‘ям загиблих внаслідок ракетного удару по Луцьку виплатять матеріальну допомогу

Відповідно до судово-економічної експертизи та інших доказів, підозрювані протягом 2021 року завдали державі понад 4,2 млрд грн збитків.

Наразі вже повідомлено про підозру 15 особам: підсанкційному бізнесмену – власнику газового холдингу, 11 керівникам облгазів та двом керівникам РГК, директору товариства. Під вартою знаходяться 6 очільників облгазів. Фігурантам загрожує до 12 років ув'язнення.

Досудове розслідування здійснюють детективи Бюро економічної безпеки України у співпраці з співробітниками Служби безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити