image
 |  13 23 Листопада 2017 | 07:55

Громади Волині залучили до бюджетів понад 116 мільйонів гривень роздрібного акцизу

Протягом десяти місяців 2017 року територіальні громади Волині отримали в розпорядження 116,2 мільйона гривень акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції.

Про це 23 листопада 2017 року повідомили у Відділі організації роботи ГУ ДФС у Волинській області.

Найбільші суми роздрібного акцизу сплачено на території м. Луцьк – 42,7 мільйона гривень, м. Ковель – 27,5 мільйона гривень, Любомльського   району – більше 6 мільйонів гривень, м. Нововолинськ - 5,3 мільйона гривень, м. Володимир-Волинський – 4,2 мільйона гривень.

Такі вагомі надходження залучено до місцевих бюджетів завдяки активній позиції органів місцевої влади та громадян в питанні легалізації ринку підакцизної продукції, - наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

Сума сплаченого роздрібного акцизу залежить від обсягів реалізації підакцизної продукції. Маючи повну інформацію про фактичну кількість суб’єктів господарювання, котрі зобов’язані реалізовувати  алкогольні напої і тютюнові вироби лише легально зі сплатою всіх передбачених законом податкових платежів, кожен керівник територіальної громади може прогнозувати потенційні надходження. Важливо, що в цивілізованих країнах культура споживання такої продукції передбачає не лише її повну відповідність стандартам якості та безпеки, а й особисту зацікавленість споживача у сплачених податках, - наголошує начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Керівник волинських фіскалів вкотре нагадала про право кожного споживача алкогольної і тютюнової продукції поцікавитися у продавця про наявність ліцензії та суму роздрібного акцизу, що повинна обов’язково відображатися у фіскальному чеку.

Легковажне ставлення наших споживачів до цих моментів може мати негативні наслідки для їх здоров’я та фінансового стану громади. Тож закликаю волинян до більш активного громадського контролю у сфері реалізації підакцизної продукції. Саме інформація від лідерів громад та споживачів може стати підставою для проведення перевірки недобросовісних представників бізнесу, котрі ігнорують законодавчі вимоги у сфері реалізації підакцизної групи товарів, - зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

В Головному управлінні ДФС у Волинській області наголошують: якщо Ви володієте інформацією про реалізацію, зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів, немаркованих марками акцизного податку встановленого зразка, реалізацію таких товарів особам, які не досягли 18 років, чи торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, варто повідомити про такі факти  за номерами телефонів у м. Луцьк (0332) 777102 (чергова частина ГУ ДФС у Волинській області), або (0332) 724414 (управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Волинській області). Своє повідомлення Ви можете також надіслати поштою за адресою:  м. Луцьк, Київський майдан, 4 (конфіденційність гарантується).

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити