image
 |  2 9 Грудня 2019 | 08:51

Громадськість Донбасу висунула вимоги до влади через вбивство Артема Мірошниченка

Громадські організації Донеччини та Луганщини написали спільне звернення до центральних органів влади з приводу вбивства активіста з Бахмуту Артема Мірошниченка. Ініціатором його прийняття виступила "Українська Народна Рада Донеччини та Луганщини".

"Еспресо" публікує повний текст заяви.

"6 грудня 2019 року помер волонтер, проукраїнській діяч Артем Мірошниченко, мешканець міста Бахмут, який тиждень перебував у комі після жорстокого нападу. 29 листопада його по звірячому побили підлітки 16 та 17 років, які займаються бойовими мистецтвами. Причиною агресії стала громадянська позиція Артема, а саме - та обставина, що на запитання нападників він відповів українською мовою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ця кров волає до неба», – відома лучанка відреагувала на смерть волонтера Мірошниченка

Одного із зловмисників - Миколу Барабаша, студента місцевого педагогічного коледжу, затримали наступного дня. Є два відео з камер спостереження, де можна побачити, що він саме вбивав Артема: бив уже непритомну людину головою по бетону. Є заяви вбивці на суді, що він був напідпитку, на Артемі відпрацьовував удари, і що він не розуміє української - тому йому потрібен перекладач. Суддя Артемівського міськрайонного суду Олександр Любчик вирішив, що для вбивці цілком достатньо домашнього арешту.

Ми, “Українська Народна Рада Донеччини та Луганщини”, та всі, що нижче підписалися, вважаємо вбивство Артема Мірошниченка черговим злочином проти України, продовженням війни проти українського Донбасу, жертвами якої стали Дмитро Чернявський, Володимир Рибак, Володимир Наумов, Іван Пантелєєв та десятки інших патріотів України з Донеччини та Луганщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не врятують цих покидьків ані гроші, ані зв’язки»: Тягнибок попередив правоохоронців, суддів і президента за вбитого через мову волонтера

Вимагаємо:

1. Негайної зміни запобіжного заходу на взяття під варту.

2. Проведення розслідування слідчою групою МВС та Генпрокуратури.

3. Звільнення керівництва Бахмутського педагогічного коледжу та проведення переатестації всіх педагогів комісією Міносвіти.

4. Оприлюднення даних МВС щодо кількості нападів на Донбасі через українську та через російську мову - за 29 років української незалежності.

5. Оприлюднення офіційної статистики щодо вчинення злочинів з мотивів переслідування за проросійську громадянську позицію, і так само - нападів через прояви проукраїнської громадянської позиції - на активістів, волонтерів, учасників АТО та ООС, добровольців".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Бахмуті прощаються з волонтером Артемом Мирошниченком

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити