image
 |  0 22 Січня 2020 | 09:35

Інститут масової інформації запускає новий ресурс Jmamа, що дбає про безпеку журналістів

ГО “Інститут масової інформації” запускає новий ресурс - веб-сайт Jmamа, метою якого є дбати про безпеку журналістів.

На сайті Jmamа будуть публікуватися корисні матеріали та поради від професійних експертів з різних сфер безпеки. Статті зібрані у розділах «Оцінка і планування ризиків», «Перша домедична допомога для журналістів», «Технічне забезпечення журналістів», «Кібербезпека» та «Юридична допомога».

Також на сайті можна буде пройти електронні тести і оцінити свій рівень безпеки, заповнити форми заяв до органів влади, отримати консультацію безпосередньо по вашій справі.

“У журналістиці нам часто не вистачає, щоб хтось зайвий раз нагадав про елементарне ̶о̶б̶е̶р̶е̶ж̶н̶о̶ ̶п̶е̶р̶е̶х̶о̶д̶ь̶д̶о̶р̶о̶г̶у̶ не забудь зробити оцінку ризиків. Інколи потрібно освіжити знання, інколи доводиться працювати в нових умовах, і потрібно до них підготуватися. Тому ми в ІМІ створили Jmama, яка буде турбуватися про ваше журналістське життя і нагадувати, здавалося б елементарні, але такі важливі безпекові правила” - заявила експертка з безпеки ІМІ Ірина Земляна.

Як повідомляв ІМІ, у 2019 році рівень свободи слова в Україні дещо погіршився, порівняно з попереднім роком (243 порушення прав журналістів в 2019, порівняно до 235 в 2018). Основним викликом для роботи журналістів в Україні лишається фізична агресія, на яку припало 172 випадки порушень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинь – на третьому місці за кількістю порушень прав журналістів

ГО “Інститут масової інформації” має величезний досвід у сфері безпеки журналістської діяльності: починаючи з часів Революції Гідності, коли ІМІ забезпечував журналістів шоломами, жилетами, респіраторами, пневматичними окулярами.

З початком російської агресії ІМІ створив першу в Україні безкоштовну Бібліотеку безпеки, в рамках якої понад 500 українських та іноземних журналістів скористалися бронежилетами класу 4+, кевларовими шоломами, та змогли безпечно висвітлити події в гарячих точках.

ІМІ провів понад 10 тренінгів з безпеки, включаючи тренінги на полігонах, та випустив посібник “Журналіст і (не)безпека”, в якому було акумульовано найактуальніші поради з безпеки від професіоналів та досвідчених журналістів.

Нагадуємо, що в ІМІ також працює безкоштовна гаряча лінія для медійників. Для отримання консультації телефонуйте за номером (050) 447-70-63 і пишіть на [email protected].

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Слуги наpоду» пpопонують залишити «в законі» лише «пpидвоpних жуpналістів»

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити