image
19 Січня 2021 | 08:32

Інститут нацпам'яті випустив ролик «Український Південь: Мазепинці» (ВІДЕО)

Український інститут національної пам’яті презентував другий ролик проєкту краєзнавчих лекцій «Український Південь», який присвячений історії переселення мазепинських козаків у південні регіони країни.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляється на сайті інституту.

«Ім'я видатного українського гетьмана Івана Мазепи та зазначеного московською пропагандою «Дикого поля» для багатьох не переплітається, а даремно. Бо свій земний шлях гетьман Мазепа завершив тут — на березі Дністра», - розповідає начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

Як зазначається, ролик розробила студія ONYKO Films. Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії виступив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті. Консультант у ролику - доцент кафедри історії України ОНУ ім. І.Мечникова Володимир Полторак.

Проєкт краєзнавчих лекцій «Український Південь» покликаний деконструювати історичні міфи про заселення південної України, а також розповісти про ключову роль в освоєнні цих територій українцями.

Як повідомляв «Укрінформ», Український інститут національної пам’яті розпочав новий проєкт, що розповідає про історію степової України. 11 січня Південний міжрегіональний відділ УІНП випустив перший ролик проєкту - «Український Південь: Історія Білгород-Дністровського», що розповідає строкату історію колишнього Аккерману. Всього планується оприлюднити п’ять лекцій, що висвітлюють різні аспекти історії Південної України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад три сотні документів: знайдений у лісі архів УПА виклали онлайн

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити