Сьогодні в Україні IP-відеокамери користуються широким попитом у споживчій сфері. Це пояснюється тим, що обивателі з метою захистити своє майно та убезпечити себе, активно встановлюють системи відеоспостереження у міських квартирах та заміських будинках, на дачах. Без спеціальних знань вибрати необхідну модель на тлі різноманітності моделей, представлених на ринку нашої країни, простому обивателю складно.
Якою має бути IP-відеокамера споживчого класу?
Вибір пристрою для споживача, в принципі, нічим не відрізняється від вибору IP-камери для встановлення її на якомусь підприємстві. Необхідно враховувати ті самі критерії, лише параметри властивостей обладнання можуть бути нижчими, що в більшості випадків виправдано. Наприклад, якщо ви хочете купити IP-відеокамеру для приміщення, немає сенсу купувати «навороченішу» вуличну IP-камеру і переплачувати за зайві «плюхи».
Що важливо враховувати під час вибору IP-камери для приватного користування?
У кожному окремому випадку при виборі потрібної моделі IP-камери слід враховувати багато факторів та критеріїв.
Місце експлуатації
Середовище експлуатації IP-відеокамер може бути різним, тому такі пристрої розглядають як зовнішні і для внутрішнього користування. Перші є обладнання, укладене в громіздкий корпус, оснащене надійним захистом від снігу, вітру, дощу, сонячних людей, вуличного пилу.
До речі, вони можуть бути встановлені і всередині приміщень, на їхню функціональність це ніяк не впливає, але економічна доцільність тут відсутня. Ціна на IP-відеокамери зовнішнього типу завжди буде вищою, ніж на IP-камери для експлуатації всередині приміщень.
Параметри роздільної здатності
Дозвіл є однією з найважливіших параметрів будь-якої IP-камери, оскільки від його показників залежить інформативність та деталізація картинки. Для IP-відеокамер домашнього користування стандартом вважається роздільна здатність FullHD (2 Мпк), цього достатньо для детального аналізу будь-якого об'єкта з відстані не більше 10 м.
Велику деталізацію дасть обладнання з роздільною здатністю 4 Мпк. До недоліків їх експлуатації відносять:
підвищене навантаження на мережу (рахунок генерування більшого трафіку);
скорочення обсягу відеоархіву (використання кодеків типу H.265 вирішує цю проблему).
Кут огляду
Від правильного вибору кута огляду залежить ефективність IP-камери, цей параметр вибирають з урахуванням точки встановлення камери і розташування об'єкта спостереження, а також поряд будов або інших об'єктів. Наприклад, ширококутні камери не варто встановлювати для спостереження за простір коридору, в даному випадку ефективніше використовувати пристрій з довгофокусною відстанню і вузьким кутом огляду. Для спостереження за прибудинковим простором рекомендується використання моделі ширококутної IP-відеокамери.
Нічний режим
Камери, оснащені функцією нічного режиму, також слід вибирати, виходячи з поставлених завдань. Якщо за прибудинковою ділянкою або коридором потрібен цілодобовий моніторинг, варто придбати камеру з нічним баченням. У всіх інших випадках покупка IP-відеокамери з наявністю цієї функції не буде виправдана.
Нічний відеозапис може проводитись на базі різних технологічних рішень та функціонувати у різних режимах:
Інфрачервоний
У денний час доби фільтр, що відсікає, вкриває світлочутливу матрицю від інфрачервоного випромінювання, в нічний час фільтр зсувається (автоматично), підвищуючи чутливість пристрою за рахунок інфрачервоного підсвічування. До недоліків відносять деяку втрату якості кольоровості картинки.
Кольоровий
Такий нічний режим є не в кожній моделі, а в пристроях з максимально високою чутливістю, оснащених додатковим підсвічуванням білого кольору. Це обладнання, оснащене новітніми оптичними технологіями для якісної обробки зображення, тому і вартість на IP-відеокамери з нічним баченням в даному режимі буде завжди більшою.
Інтелектуальний
Цей режим передбачає автоматичне перемикання IP-камери на кольорову нічну зйомку при попаданні стороннього об'єкта в її поле зору або сигналу тривоги.
Мережа
Вдалим буде вибір камери, яка здатна функціонувати за рахунок мережі Ethernet та за допомогою бездротової мережі Wi-Fi. До таких, наприклад, відносять IP-відеокамери Imou, оснащені інтерфейсом Wi-Fi. Позиціонуються вони як бездротові пристрої, але і традиційний інтерфейс Ethernet в їх конструкції теж присутній. Якщо є можливість, підключайте IP-камеру до більш надійної та стабільної стаціонарної мережі, в інших ситуаціях вас виручить мережа Wi-Fi.
Недорого купити у Києві IP-відеокамеру з необхідними параметрами та швидкою доставкою по всій території України пропонує інтернет-магазин Comtrade. Особливою популярністю у покупців користуються бездротові пристрої, оснащені мікрофоном, що ведуть автономний запис відео. У нас ви можете замовити різні моделі IP-камер з масою різних характеристик, ознайомитися з якими вам допоможуть менеджери нашого магазину.