image
4 Червня 2023 | 20:52

Коли чекати зниження вартості борщового набору

У період найближчих 3-х місяців ціни на овочі та фрукти в Україні знизяться, а вартість борщового набору впаде. Ціни мають піти на зниження вже в середині червня.

Про це розповів у ефірі Громадського радіо економіст Олег Пендзин. Він зазначив: літо — це період зниження цін (дефляції).

"Ми вже з вами бачимо, що на борщовий набір, на овочі, фрукти, які вирощуються на нашій території, ціни вже почали падати. Ми реально очікуємо, що десь у середині червня ціни на увесь спектр овочів/фруктів будуть набагато нижчі, ніж ще місяць тому. Традиційно, як починається літо, ціни падають. Така ситуація триває зазвичай до середини/кінця вересня. Після цього, як зберуть урожай, почнеться сезон поступового зростання цін", – наголосив фахівець.

За словами Пендзина, в найближчі 3 місяці ціни на продукти харчування впадуть. Відповідно, продуктовий кошик українців не буде таким же дорогим, як, наприклад, взимку.

Як повідомлялося, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький спрогнозував, що в 2023 році ціни на кавуни в України будуть меншими, аніж у минулому. Ягода буде доступнішою, тому що на деокупованих територіях Херсонської та Миколаївської областей було пріоритетним розмінування насамперед площ під овочеві чи баштанні культури.

Тож відбувається посів цих культур. При цьому початок червня не є піком сезону на кавун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На луцьких ринках знизилася вартість черешні (ФОТО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити