Уряд ввів механізм додаткової підтримки працівників, які доглядають за хворою дитиною в період відпустки без збереження заробітної плати.
Кабінет Міністрів України прийняв рішення, згідно з яким такий період також буде зарахований до трудового стажу працівника. Про це повідомило видання Пенсійний Кур'єр у своєму Facebook.
Уряд вніс зміни до Порядку нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2011 № 178. Згідно з поправками, було прийнято рішення про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за особу, яке отримує надбавку на догляд, перебуваючи у відпустці без збереження заробітної плати до досягнення дитиною трьох років.
Ініціатором такого рішення виступило Міністерство соціальної політики. Його мета - підвищити соціальний захист батьків, опікунів, усиновителів, прийомних батьків, піклувальників, батьків-вихователів, які перебуваючи в трудових відносинах, під час відпустки без збереження заробітної плати фактично здійснюють догляд за дитиною, яка:
- має інвалідність,
- хвора важким перинатальним ураженням нервової системи,
- має важкий вроджений порок розвитку,
- хворіє рідкісними орфанними захворюваннями,
- має онкологічні або онкогематологічні захворювання,
- хвора на дитячий церебральний параліч,
- має важкий психічний розлад,
- має цукровий діабет I типу (інсулінозалежний),
- має гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня,
- отримала важку травму,
- потребує трансплантації органу,
- потребує паліативної допомоги,
- якій не встановлена інвалідність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лише українською: Яремчук відмовився давати відеоінтерв'ю російському журналісту
Згідно з трудовим законодавством, працівникам гарантована за потребою відпустка без збереження заробітної плати, якщо дитина не досягла 18-річного віку. Раніше період, поки працівник був у відпустці без збереження зарплати по догляду за дитиною з інвалідністю, яка вже досягла трирічного віку, до страхового стажу не враховувався. Причиною цього була з несплата внесків ні роботодавцем, з яким особа перебуває в трудових відносинах, ні органами соціального захисту, які виплачують надбавку на догляд.
Нагадаємо, раніше НВ розповідав, як буде змінюватися мінімальний стаж і на яку пенсію з ним можна розраховувати сьогодні. Українська пенсійна реформа переходить на наступний етап. Пенсійний вік більше підвищуватися не буде, проте час і розмір виплат залежать від стажу.