image
 |  18 11 Жовтня 2020 | 23:50

Ковель, пошта і телеграф: що було на місці ковельського ліцею сотню років тому?

З появою залізничних колій у Ковелі місто почало стрімко розростатися як в економічному плані, так і в плані забудівель.

Отже, місто почало розбудову в напрямку залізниці.

На жаль, коли саме була побудована будівля, в якій знаходилася пошта і телеграф, невідомо. Хоча я припускаю, що будівництво припадає на 1860-70-ті роки.

Газета «Паровоз» 11 квітня 1869 р. писала про «зрослі потреби у поштових послугах» і повідомлялося про місця розташування поштових скриньок у місті.

Цікаво, що сьогоднішня пошта та телеграф знаходяться буквально навпроти свого старого побратима.

Пошту будували неподалік залізничного вокзалу, який в той час знаходився не там, де ми усі звикли (з часом зроблю публікацію про НАСПРАВДІ перший вокзал у Ковелі, слідкуйте за Kowel.Vintage).

На жаль, ця будівля була знищена в ході боїв 1944-го року.

У цій публікації можете побачити чотири листівки з моєї колекції. На них присутні ковельські штампи, які робилися саме на цій пошті.

Цікавий факт:

Ідея відкритого листа (пост-карти, або поштової картки) належить колишньому німецькому генералу-пошт-директору Генріху фон Стефану. На 5-й конференції німецького поштового союзу в Карлсруе в 1865 році Стефан в пам'ятній записці вказав на незручності існуючої форми листа, яка не мала простоти і стислості, а ще була пов'язана із втратою часу при виборі паперу, її складанні, вкладенні у конверт, його заклеювання, наклейці марки і т. д. Крім того, в звичайному листі не прийнято було обмежуватися короткими фразами, а за таких умов не досягалася швидкість доставки листа.

Саме це оформлення дало змогу листам приходити швидше до місця призначення, ніж самим пасажирам.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити