З появою залізничних колій у Ковелі місто почало стрімко розростатися як в економічному плані, так і в плані забудівель.
Отже, місто почало розбудову в напрямку залізниці.
На жаль, коли саме була побудована будівля, в якій знаходилася пошта і телеграф, невідомо. Хоча я припускаю, що будівництво припадає на 1860-70-ті роки.
Газета «Паровоз» 11 квітня 1869 р. писала про «зрослі потреби у поштових послугах» і повідомлялося про місця розташування поштових скриньок у місті.
Цікаво, що сьогоднішня пошта та телеграф знаходяться буквально навпроти свого старого побратима.
Пошту будували неподалік залізничного вокзалу, який в той час знаходився не там, де ми усі звикли (з часом зроблю публікацію про НАСПРАВДІ перший вокзал у Ковелі, слідкуйте за Kowel.Vintage).
На жаль, ця будівля була знищена в ході боїв 1944-го року.
У цій публікації можете побачити чотири листівки з моєї колекції. На них присутні ковельські штампи, які робилися саме на цій пошті.
Цікавий факт:
Ідея відкритого листа (пост-карти, або поштової картки) належить колишньому німецькому генералу-пошт-директору Генріху фон Стефану. На 5-й конференції німецького поштового союзу в Карлсруе в 1865 році Стефан в пам'ятній записці вказав на незручності існуючої форми листа, яка не мала простоти і стислості, а ще була пов'язана із втратою часу при виборі паперу, її складанні, вкладенні у конверт, його заклеювання, наклейці марки і т. д. Крім того, в звичайному листі не прийнято було обмежуватися короткими фразами, а за таких умов не досягалася швидкість доставки листа.
Саме це оформлення дало змогу листам приходити швидше до місця призначення, ніж самим пасажирам.