Про це 20 травня 2018 року «ВолиньUA» повідомили у Ковельському виконкомі.
Представники влади міста і району, підприємств та організацій, молодь та духовенство зібрались, аби помолитись за тих, хто боровся за свободу і незалежність України, хто став жертвою тоталітарного режиму.
Присутні вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.
Ведуча заходу Альона Мельникова-Малюга, гортаючи сторінки історії, зазначила:
Сталінська верхівка боялася й ненавиділа кожен народ, підкорений нею. Найбільший страх вона відчувала перед Україною і тому бажала знищити наш дух.
Починаючи з національної інтелігенції репресії поширювалися на представників органів влади, внутрішніх справ, військовослужбовців, керівників підприємств, установ та організацій – всіх, у кому тодішній режим вбачав загрозу своєму існуванню. Планомірно знищено державних та інтелектуальних лідерів народу, які були творцями і носіями ідей української державності.
Вбивчий удар було завдано по українському селянству, творчій еліті і духовенству.
Драматичні події, які пережив і переживає український народ, доводять, що насильство і тоталітаризм ніколи не приносили добра.
Розвитку України можливо досягти тільки на принципах демократії, верховенства права та рівності перед законом.
Поминальну панахиду за невинно страченими жертвами тоталітаризму відслужив благочинний Ковельського міського деканату УПЦ КП протоієрей Анатолій Александрук.
Звертаючись до присутніх, отець Анатолій сказав:
Мир і злагода – це головне, що потрібно зараз українцям. Необхідно відроджувати національну пам’ять. Обов'язок кожного свідомого громадянина, затверджувати в українському суспільстві нетерпимість до будь-яких проявів насильства.
В знак шани усім, хто постраждав від політичних репресій, учасники заходу поклали квіти до меморіальної стели «Хрест пам’яті жертв більшовицького терору».