image
1 Червня 2020 | 16:07

Ковельська міськрада вимагає від уряду зупинити знищення енергетики в угоду олігарху Ахметову

Депутати Ковельської міськради звернулися до Президента України Зеленського, голови Верховної Ради України, секретаря Ради нацбезпеки і оборони, директора НАБУ та керівника ДБР щодо підприву енергетичної незалежності України олігархом Ринатом Ахметовим.

Відповідне звернення було ухвалене 28 травня. Депутати Ковельської міської ради висловлюють своє обурення діями Кабміну, які спрямовані на підрив енергетичної незалежності України та здорожчання енергоресурсів.

28 квітня 2020 року Міністерство енергетики та захисту довкілля затвердило новий Прогнозний баланс електроенергії об’єднаної електроенергетичної системи України. Відповідно до нього планується зменшення виробництва електроенергії АЕС, які належать державному підприємству «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на період з травня по грудень. Зупинка роботи енергоблоків декількох атомних станцій призводить до того, що на ринку стає менше дешевої енергії – атомної генерації, а більше стає дорогої – теплової та «зеленої».

Депутат Ковельської міськради від ВО “Свобода” Вадим Ткачук зазначив, що цим зверненням обранці громади звертають увагу на свідомі підривні дії з боку уряду, які спрямовані на знищення енергетичної безпеки держави:

“Зараз Карбмін підриває енергетичну незалежність України, наказуючи скоротити виробництво дешевої атомної енергії в угоду виробництву дорогої зеленої та теплової енергії, яка перебуває в руках олігархів. Вказані урядові заходи ведуть до здорожчання електроенергії для всіх суб’єктів господарювання та населення України. Промислові підприємства вже отримують енергію за вищими цінами, а це обов’язково відобразиться на вартості комунальних послуг, хліба, продуктів першої необхідності. Складається думка, що там, де національних виробників не знищили заходи по боротьбі з СОVID-19, які запроваджені урядом, знищить вказане рішення КМУ в сфері енергетики”.

Вигодонабувачем таких дій є компанії групи ДТЕК, кінцевим бенефіціаром якої є олігарх Рінат Ахметов. Ковельська міська рада вважає затвердження вказаного Прогнозного енергетичного балансу злочином, спрямованим проти українського народу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинські журналісти показали наслідки видобутку бурштину (ФОТО)

Депутати Ковельської міськради вимагають:

1. Від Президента України негайно втрутитись у вказану ситуацію, стати на захист національних інтересів та інтересів українців і зупинити злочинне рішення про затвердження нового Прогнозованого енергетичного балансу.

2. Від Верховної ради України створити тимчасову слідчу комісію щодо розслідування вказаної ситуації та заслухати на своєму засіданні в.о. міністра енергетики Ольгу Буславець з цих питань.

3. Від Ради національної безпеки і оборони України невідкладно розглянути вказану ситуацію як таку, що загрожує національній енергетичній безпеці держави, та вжити необхідних заходів реагуваня.

4. Від Національного антикорупційного бюро України та Державного бюро розслідувань внести до ЄРДР повідомлення про вказаний злочин, провести розслідування вказаних фактів, вжити відповідних заходів реагування та притягнути винних у цьому осіб до відповідальності».

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити