image
 |  13 27 Грудня 2021 | 10:41

Лікар розповів про «ідеальний продукт» для вирішення проблеми зі здоров’ям

Часто люди шукають один ідеальний продукт для вирішення проблеми зі здоров’ям, і розчаровуються, коли бачать, що його вплив невеликий. Чи потрібно його більше споживати?

Ні, відповідає кандидат медичних наук, автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров’я Андрій Біловешкін. «Коли йдеться про зміну харчування, принцип «більш їж — більше користі», не працює, - пише agronews.ua.

Добре демонструє цей вплив різних продуктів на рівень ЛПНГ (поганого холестерину). Кожен узятий окремо продукт чи харчовий компонент впливає його рівень у середньому діапазоні 3-9%, і збільшення його споживання не сильно впливає на подальше зниження його рівня.

«Але якщо взяти комплексну зміну дієти, коли поєднуються різні продукти з різним механізмом дії, то що більше різних компонентів ми включаємо в своє харчування, то більшим буде ефект — спостерігається посилення ефекту. Звичайно, воно не таке велике, а проте в суворо контрольованих умовах, коли випробуваним давали потрібні продукти, рівень ЛПНГ знижувався на 30 % (!!), а ось у дослідженнях, де просто рекомендували, — вже на 15 % (гірше виконання порад)», — розповідає Андрій Біловешкін.

Він пояснює, що збільшення кількості розчинної клітковини, більше рослинних стеролів та станолів, більше полі та мононенасичених жирних кислот знижувало рівень ЛПНГ. Це — бобові, овочі, фрукти, ягоди, томати, насіння льону тощо, горіхи, зелений чай, авокадо, цільнозернові, риб’ячий жир, пробіотики, резистентний крохмаль, зелений чай та багато іншого.

Так само, як і виключення високоглікемічних вуглеводів, трансжирів, надлишку насичених жирів, цукру.

«Коли дивишся на кожен окремий продукт, то його ефект може здатися невеликим – подумаєш, лише кілька відсотків. Але ось системний підхід робить більш виражений вплив», — говорить науковець.

Такий самий принцип працює і для інших станів, пояснює Андрій Біловешкін. Наприклад, при артеріальній гіпертензії збільшення споживання калію знижує на 3.3. і 2.1 мм систолічний та діастолічний тиск. Якщо додати більше клітковини, отримаємо зниження на 3.4 та 2.2 мм. А ось комплексні програми зміни способу життя здатні за півмісяця знизити систолічний та діастолічний тиск на 14%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лісі біля Києва знайшли вбитим голову правління санаторію неподалік Луцька

Науковець розповідає, що понад 40 % піддослідних, включаючи людей із супутніми захворюваннями, знизили тиск систоли нижче 120 мм рт. ст. (а це вже відсутність артеріальної гіпертензії). Що більше факторів поєднувати, то кращий і стабільніший ефект.

«Тому, незважаючи на невеликий вплив у кожної окремо взятої інтервенції або продукту, найчастіше їх ефекти підсумовуються. Так комплексний підхід допомагає досягти помітних ефектів у покращенні здоров’я», — підсумовує Андрій Біловешкін.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити