image
16 Жовтня 2020 | 10:51

Лікарня отримала кошти на Covid-19, а пацієнтів змушували все купувати самим

В одній із лікарень Вінниці тримали кошти, отриманні на лікування коронавірусу, на рахунку. Водночас змушували пацієнтів закуповувати ліки самим.

"Це неприпустимо і буде відповідна реакція... У тарифі, який закладений на лікування хворих, сума коштів, становить від 13 до 40 тисяч гривень. У п'ятницю ми ухвалили постанову, яка ще запроваджує додаткові коефіціенти у зв'язку із різким збільшенням хворих у наших лікарнях, щоб ця сума ще збільшилася. НСЗУ за моїм дорученням обраховує збільшення додаткових коштів на кисень через велике використання. Також ми заклали кошти на сам процес тестування, яке відбувається у багатьох лікарнях", - сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу".

Він також додав, що ухвалено рішення про виділення коштів на закупівлю вакцин саме для груп ризику.

"У групі ризику у нас всі медпрацівники, працівники освіти, Нацполіції, Нацгвардії, прикордонники. Загальна кількість вакцин, які ми закуповуємо, - 1 млн 410 тис. доз. Зараз закупівля йде через міжнародну організацію, яка виходить на ринок і закуповує. У нас є підтвердження близько 100 тисяч доз щодо завозу до України, ми чекаємо підтвердження на 150 тисяч доз", - додав він.

Ліки, якими лікують коронавірус, є на ринку, додав Степанов.

"Лікарські засоби такі як "Дексамітазон" і інші глюкокартикоїди є на ринку. Більше того, ми постійно спілкуємося з нашими постачальниками, щоб ліки були в максимальній кількості. Ми ще додатково закуповуємо ті лікарські засоби, які є в протоколі (МОЗ для лікування коронавірусу. - Ред.), але є достатньо дорогими, зокрема такі як "Ремдесивір". Уже укладена угода на постачання для лікування 28 тисяч хворих цим лікарським засобом. До кінця наступного тижня ми повинні отримати перші 18 тисяч доз, які відразу буде розподілено по регіонах", - зауважив міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мережі показали повний список запитань із опитування Зеленського

Він додав, що завершилися клінічні випробування українського лікарського засобу "Біовен" і він "показав гарні результати".

"Ми його додаємо в протокол і теж будемо його централізовано закуповувати", - зауважив він.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити