image
20 Травня 2019 | 10:31

Лучани просять облаштувати велодоріжки

Лучани просять облаштувати велодоріжки на в'їздах до Луцька та в окремих районах міста.

Відповідну петицію зареєструвала 20 травня Скомороха Вікторія.

"Задля підтримки іміджу європейського міста, Луцьку варто було б перейняти досвід наших європейських сусідів по благоустрою міста шляхом створення велодоріжок та паркомісць для них", – йдеться у тексті петиції.

Авторка зазначає, що рішення є дуже актуальним через низку причин, зокрема: не всі мають можливість мати автомобіль, у місті багато вулиць, через які не пролягає маршрут громадського транспорту, що спонукає людей вибирати велосипед, як засіб пересування в теплі пори року, велосипед є зручним засобом пересування таким невеличким містом, як Луцьк. Також обгрунтовує це тим, що облаштування велодоріжок зменшить кількість випадків ДТП за участі велосипедів на під’їздах до Луцька, зокрема з Струмівки, Рованців, Підгайців, та з деяких районів Луцька, зокркма: ЛПЗ, Ковельська, Вишків та вулиця Лесі Українки.

"На вказаних ділянках доріг, окрім вулиці Лесі Українки, доцільно було б облаштувати велодоріжки хоча б з одного боку проїзної частини дороги. Наявність таких пристосувань для велосипедистів особливо важливо на малоосвітлених, або неосвітлених ділянках дороги. Такі рішення дадуть змогу мінімізувати ризики виникнення автотранспортних пригод за участі велосипедистів та автомобілістів", – наголошує авторка петиції.

"Інша справа-це пішохідна вулиця Лесі Українки, не завадить облаштувати і там велодоріжку. Це сприятиме порозумінню пішоходів та велосипедистів в доволі людній пішохідній зоні Луцька. Проте, також потрібно контролювати дотримання правил пішоходами не виходити на велодоріжку, щоб запобігти конфліктних ситуацій, внаслідок наїзду на них. Обов’язково повинна бути відповідна розмітка та знак, за можливості встановити вказівні стовпчики вздовж доріжки для візуального орієнтування учасників руху на цій вулиці", – додає у зверненні.

Лучанка наголошує, що питання облаштування велоінфраструктури у місті дуже важливе. Так само важливе питання про створення зручних паркомісць для велосипедистів по місту:

"Це бажано зробити у місцях з інтенсивних рухом, наприклад біля ТАМ-ТАМу, Променя, на вул. Лесі Українки, просп. Волі, у Старому місті, за бажанням роботодавців біля своїх підприємств та поблизу інших великих торгових центрів. Звичайно, для того, щоб люди знали, що там є велопарковка – встановити інформаційні знаки".

До кінця збору підписів залишилось 14 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я зможу!» - у Ковелі змагатимуться особливі дітки

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити