image
16 Березня 2023 | 18:18

Лучани самовільно встановлюють паркани на березі річки (ФОТО)

Департаментом муніципальної варти розпочато демонтаж самочинно встановлених огорож та конструкцій, розташованих в прибережній зоні річки Сапалаївка у місті Луцьку.

Про це інформує пресслужба департаменту, - пише ВолиньUA.

Окремі громадяни та суб’єкти господарювання задля власного комфорту встановили незаконні огородження впритул до русла річки Сапалаївка, чим унеможливили прохід прибережною смугою, при цьому захопивши територію загального користування.

Інформуємо, що відповідно до ст.88 Водного Кодексу України, прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів - 25 метрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Володимирі викинули купу сміття на центральній вулиці

21.02.2020 року введений в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування», який забороняє обмеження доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів. Законом передбачено внесення змін до Водного кодексу України, Земельного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації».

У прибережних захисних смугах забороняється влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім випадків, передбачених законом.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити