image
 |  0 28 Жовтня 2018 | 07:39

Луцьк - на 15-му місці в індексі демократичності міст

Обласний центр Волині - Луцьк зайняв 15 місце в індексі демократичності міст. 
Експерти Українського незалежного центру політичних досліджень, в рамках проекту USAID «Громадяни в дії» провели дослідження на предмет демократичності процедур місцевих рад.
Про це повідомляє Довідник громадського активіста.
Основним критерієм було визначення можливості жителів впливати на процес ухвалення рішень. Експерти проаналізували більше 300 рішень місцевих рад, і зазначили, що в 70 них протягом останніх 2 років вносились позитивні зміни, які розширюють можливості жителів впливати на процеси управління містом.
Лідерами демократичності у 2018 році стали:
1. Чернівці – 90%.
2. Київ – 76%.
3. Хмельницький – 75%.
4. Львів – 70%.
5. Краматорськ – 66%.
Найменш демократичними виявились Харків (38%) та Житомир (29%).
Загальна середня якість місцевої демократії в 2018 році в обласних центрах – 55%.

Експерти зазначили, що протягом останніх двох років значна кількість міських рад розширила межі самоврядування мешканців. Покращення ситуації досягнуто за рахунок запуску в містах нових інструментів місцевої демократії – бюджетів участі та електронних петицій.
В результаті: 21 місто запустило бюджет участі, і ще 15 – е-петиції. Лише 4 міста запустило місцеві ініціативи, і 3 – громадські слухання.
Також зафіксований загальний тренд на підвищення прозорості та підзвітності місцевого самоврядування громаді: покращились положення про звітування міського голови та депутатів(7 міст), положення про депутатські комісії (5 міст), а також регламент міської ради (7 міст).
Загалом експерти проаналізували більше 300 рішень місцевих рад, і відмітили, що в 70 них протягом останніх 2 років вносились позитивні зміни, які розширюють можливості жителів впливати на процеси управління містом.
В порівнянні з 2016 роком, загальний середній рівень демократичності українських міст зріс на 17%. Найбільший прогрес зробили міські ради Києва, Львова, Хмельницького та Рівного.
В той же час, в окремих містах лишаються штучні бар’єри, які роблять майже неможливим скористатись інструментами місцевої демократії.
Так, для ініціювання громадських слухань в Чернігові потрібно зібрати 3000 підписів жителів (рекомендація – не більше 50), а щоб подати місцеву ініціативу в Кропивницькому – 19 000 підписів ( рекомендація – не більше 250).
Найгіршим врегульованою інструментами є загальні збори громадян (31%) та регламент виконавчого комітету міської ради (28%).
Найкраще демократичне регулювання в нових інструментів місцевої демократії: електронна петиція (94%) та бюджет участі (85%).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тепла та похмура: яка ж вона волинська осінь? (ФОТО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити