image
23 Березня 2019 | 16:46

Луценко заявив про нове викриття «чорної готівки» для «кандидата Ю»

Генпрокурор Юрій Луценко заявляє про викриття правоохоронцями "чорної готівки" для мережі підкупу виборців "кандидата Ю".

Про це він написав у суботу в Facebook. 

"На тлі заяв кандидата Ю про вселенський підкуп владою - чергові уроки арифметики "чорної готівки" для її Всеукраїнської мережі депутата Д. Цього разу – Одещина", - зазначив він.

Прес-секретар Луценка Ларина Сарган уточнила, що під час розслідування кримінального провадження прокуратура Одещини, Управління СБУ в області та поліція викрили факти незаконної організації виборчого процесу на користь однієї з політичних сил.

Мережу протиправної діяльності розповсюдили на території 5 районів Одещини: Балтського, Подільського, Окнянського, Кодимського та Савранського.

""Чорна" каса знаходилася та функціонувала у режимному приміщенні одного з відділень "ПриватБанку" в м. Подільськ, а саме у службовому кабінеті керівника вказаного відділення, яка з 2011 року займає посаду начальника структурного підрозділу банку ще задовго до переведення банківської установи у статус державної", - повідомила Сарган.

За її словами, незаконну діяльність правоохоронні органи зупинили під час роботи ділків над розподілом 1 мільйону 300 тисяч гривень на майбутню винагороду за правопорушення підконтрольним членам комісій і спостерігачам.

""Сітка" - це підкуп представників виборчих комісій, які мали гарантувати голосування за кандидата на виборах президента України. У залежності від розміру виборчої дільниці представникам комісій планували сплачувати 2-3 тис грн.", - зазначила прес-секретар.

Під час обшуків правоохоронці вилучили списки з особистими даними виборців, відомостями про можливу прихильність до кандидатів на виборах, записи з розподілом грошей між волонтерами та представниками виборчих комісій, іншу документацію. Також було зафіксовано схему контролю за голосуванням через підконтрольних осіб.

Триває розслідування (ч.3 ст. 157, ч. 4 ст.160 КК України). Покарання за порушення виборчого законодавства передбачає до 7 років позбавлення волі.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити